Uudis

Ülevaade: kuidas poeketid tähtajale lähenevaid kaupu alla hindavad?

See 50% allahindlusest teatav silt Selveri poes pärineb juba aastast 2011.Foto: ANTS LIIGUS / PÄRNU POSTIMEES / Scanpix

Prisma teatas eile, et hakkab õhtuti müüma sama päeva tähtajaga “kõlblik kuni” tooteid 60% allahindlusega. Sarnased süsteemid on kasutusel ka mitmes teises suures jaeketis.

Selver: -50% üks-kaks tundi enne sulgemist

Pagari-, kulinaaria- ja kondiitrileti tooteid müüakse Selveris 50%-lise allahindlusega üks kuni kaks tundi enne kaupluse sulgemist, täpsed ajad sõltuvad kauplusest.

Maxima: -50% alates kella 16

Sama päeva säilivustähtajaga toodetele kehtib Maximas hinnaalandus 30% ning alates kella 16 on allahindlusprotsendiks 50. 

Prisma: -60% alates kella 20

Sama päeva säilivustähajaga toodetele kehtib Prisma hinnaalandus 30%, alates kella 20:00st müüakse need tooted tavahinnast 60 protsenti soodsamalt.

Coop: kuni -50%, sõltuvalt ühistust

Coopi kauplustes hinnatakse sama kuupäevaga kaupa alla kuni 50 protsendi ulatuses, kuid täpsemalt sõltub see piirkondlikust ühistust ning alahinnatavast kaubast. Coopil on kokku 19 piirkondlikku ühistut.

Rimi keskendub kauba aegumise vähenemisele

Teiste kettidega sarnast automaatselt rakenduvat allahindlust pole kasutusel Rimis. “Aeg on näidanud, et tõhus töö tellimiste täpsustamiseks ning koostöö Toidupangaga sellise kauba annetamise parandamiseks aitab kaasa toidu raiskamise vähendamisele,” kommenteeris suhtekorraldusjuht Katrin Bats.

Rimis ollakse kasutusele võtmas digilahendust, mis hõlbustab töötajatel realisatsioonikuupäevade kontrollimist ja aitab sellega toitu päästa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.