Ülevaade: millal ja kuidas su toidupoe boonused aeguvad?

Toidupoes oste tehes kliendikaardile kogutud boonused, punktid ja raha aegub. Mõnel pool kindlal kuupäeval, mõnel pool 12 kuud peale punktide kogumist. Foto:Konstantin Sednev, Eesti Meedia/Scanpix

Toidupoes käies saab kliendikaardiga soodustust ja kliendikaardile koguneb boonuseid, punkte ja raha. Mingi aja tagant aeguvad kogutud boonused kõikides toidupoodides. Geenius uuris, kuidas see kõikides kettides käib.

Sisuliselt võib öelda, et Eesti toidupoodide ketid on olukorra lahendanud kahte moodi: ostutelt kogutud boonuspunktid või soodustused aeguvad mingil kindlal kuupäeval või kehtivad need aasta aega peale ostu sooritamist.

Põhjuseks on, et muidu koguvad inimesed punkte mitu aastat ja lõpuks jätaks see ettevõtte eelarvesse suure augu, kui inimesed kasutaksid järsku kõik korraga enda kogutud suuri boonuseid.

Maximas aegub boonusraha märtsis, partnerkaardi boonuspunktid aga jaanuaris

Hetkel tasub enda boonuspunktid ära kasutada Maxima kliendikaardi omanikel, sest nende kogutud boonusraha aegub iga aasta märtsi lõpuga. See tähendab, et tänavu 31. märtsini on aega, et boonuspunktid ära kasutada.

Maxima teatel koguti 2020. aastal nende kliendikaardiga üle 4 miljoni euro. Veebruari alguse seisuga oli kasutamata veel üle 800 000 euro eest boonusraha.

Mullu sai Maximas esimest korda koguda boonusraha peale plastikaardi ka nutitelefoni rakendusega. „Pöörame siiski inimeste tähelepanu, et tehnilistel põhjustel ei näe hetkel äpis, kui suur osa boonusrahast aegub märtsi lõpus ja milline osa on kogutud sel aastal. Seda saab kontrollida ostutšekilt või iseteeninduskeskkonnas. Loodame selle tehnilise probleemi lähiajal parandada,“ ütles Maxima turundusdirektor Tiia Schapel.

Selveris oste tehes saab kasutada partnerkaarti, millele kogub klient boonuspunkte. Kogutud punktid aeguvad järgneva aasta 31. jaanuaris. “2020. aastal kogutud boonuspunktid pidi ära kasutama 2021. aasta jaanuarikuu jooksul,” selgitas Tallinna Kaubamaja Grupi partnerkaardi arendusjuht Rene Paats.

Partnerkaarti saab kasutada Tallinna Kaubamaja Grupi kõikides kauplustes ja nendes saab ka ostusoodustust kaardile kogutud punktide eest. Peale Selveri saab seega boonuspunkte kasutada Kaubamajas, I.L.U-s, ABC Kingas, SHU-s ja vastavates e-poodides. Kogutud punktide arvu saab kontrollida partnerkaardi iseteeninduskeskkonnas veebis.

Teistes poodides aeguvad punktid 12 kuud peale ostu

Rimi, Prisma ja Coopi kliendikaardile kogutud boonuseid, punkte ja rahasid saab kasutada aasta jooksul peale ostu. See tähendab, et iga kord kliendikaarti kasutades saab klient kaardile mingi summa, mida saab ta kasutada 12 kuu jooksul peale nende punktide kogumist.

Möödunud aastal kogusid näiteks Coopi teatel kaupluste 600 000 püsiklienti kokku 7,3 miljoni euro väärtuses boonusraha ning samal perioodil kasutati kauba eest tasumiseks kokku 6,6 miljonit eurot boonusraha. Kasutamata jäänud boonusraha suunavad Coopi piirkondlikud ühistud samuti kogukonna hüvanguks, kasutades seda kas heategevuseks või kaupluste arendamiseks.

Coopi boonusraha saab koguda nii Säästukaardi, Säästukaart Plussi kui ka Coop Panga kaardiga, mis toimib Coopi kauplustes samuti kliendikaardina. Kui boonuskonto siduda eCoopiga, arvestatakse boonuste hulka ka e-poes tehtud ostud.

Rimi kaardile kogub klient Rimi raha, mida soovitab Rimi kasutada vähemalt korra või kaks aasta jooksul. Nii saab kindel olla, et raha ei aegu. Aastas koguvad kliendid Rimi teatel 3,5 miljoni väärtuses raha, mida kasutavad kliendid regulaarselt. Soovijad saavad Rimi raha annetada ka Punasele Ristile.

Prisma kontole kogutud boonuspunktid kehtivad samuti 12 kuud. Pood soovitab samuti punkte regulaarselt kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.