Uudis

Ülirikaste hädad: ärge nimetage meid “miljardärideks”, öelge “jõukas inimene”

Howard Schultz oli aastatel 1986-2000 ning 2008-2017 Starbucksi tegevjuht. Foto: Scanpix

Ettevõtja ja pikaaegne kohviketi Starbucks juht Howard Schultz esines telekanalis CNBC omapärase murega. Nimelt leidis ta, et viimasel ajal kasutatakse liiga palju sõna “miljardär”.

Saatejuht vahendas presidendiks kandideerimise mõtteid mõlgutavale Schultzile vaataja küsimust: “Kas olete nõus, et miljardäridel on Ameerika ühiskonnas liiga palju võimu?”. Too oli küsijaga põhimõtteliselt nõus, aga pälvis meedia tähelepanu hoopis sellega, et alustas vastamist teisest otsast.

Nimetage mind parem jõukaks

Nimelt ei tahtnud Schults leppida sellega, et “miljardäri” hüüdnimi on muutunud käibefraasiks. Tema arust võiks pigem kasutada väljendit “varakas” või “jõukas” (i.k. people of means, people of wealth).

Loomulikult ei andestanud seda talle paljud twitteri-kasutajad, kes tuletasid meelde, et kui Schultz ei taha, et teda miljardäriks nimetataks, siis seda on üsna lihtne korraldada.

Mehe jõukust mõõdetakse miljardites

Howard Schultz igatahes teab, millest ta räägib. Forbes hindab tema vara väärtust 2,9 miljardile dollarile.

Muide, aastatel 2001 kuni 2006 oli ta ka üks NBA korvpallimeeskonna Seattle SuperSonics omanikest.

Miljardäride, vabandust, jõukate inimeste arv kasvab kiirelt

Kui aastal 2010 oli maailmas 1011 miljardäri varade mahuga kokku 4,4 triljonit dollarit, siis eelmisel aastal oli neid juba 2754 ja neile kuulus varasid 9,2 triljoni dollari väärtuses.

Maailma kõige rikkam inimene on kaheksa aastaga üle kahe korra rikkamaks saanud. Aastal 2010 oli selleks Mehhiko magnaat Carlos Slim 53,5 miljardi dollariga. Aastaks 2018 oli kõige rikkamaks tõusnud Amazoni asutaja Jeff Bezos, kellele kuulus juba 133 miljardit dollarit.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.