Uudis

Ulmelised arvud: Eesti inimesed kulutasid koroonaajal välismaal 300 miljonit vähem kui muidu. Eestil jäi saamata 400 miljonit

Suvised turistid kaks aastat tagasi. Tänavu käis neid Eestis oluliselt vähem.Foto: Scanpix

Eesti Pank on saanud valmis teise kvartali ehk aprilli kuni juuni lõpu reisistatistika ning sellest tuleb välja, et koroonakriisi mõju oli rabavalt põhjapanev.

Kogu kvartali jooksul külastas Eestis ainult 120 000 välisturisti – see oli 94 protsenti vähem kui aasta varem. Iga teine turist tuli muide Soomest, end samas oli Soome inimesi ainult kümnendik hulgast, mis tuli Eestisse mullu.

Ühepäevakülastuste arv kahanes eelmise kevadsuvega võrreldes isegi 96 protsenti, ent kõikidest teise kvartali turistidest andsid need siiski kolmandiku.

Kokkuvõttes jätsid välisturistid Eestisse ainult 36 miljonit eurot – seda on lausa 400 miljoni jagu vähem kui eelmisel aastal samal ajal.

Allikas: Eesti Pank

Eesti inimesed reisisid enam Lätisse ja Soome, aga väga vähe

Eesti elanikud külastasid välisriike aga ligi 115 000 korral, mida oli 88 protsendi jagu vähem kui eelmise aasta teises kvartalis. Kõige rohkem külastati Lätit ja Soomet.

Veerand külastustest olid ühepäevased ja nende hulk vähenes 82 protsenti. Mitmepäevareise tehti 90 protsenti protsenti vähem ja üks reis välismaale kestis keskmiselt kolm ööd.

Kokkuvõttes kulutasid Eesti inimesed välismaal 30 miljonit eurot – ehk 300 miljonit vähem kui aasta tagasi.

Allikas: Eesti Pank
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.