Uudis

Unustage pinksilauad, kontoritöötajatele läheb korda hoopis üks teine asi

Väidetavalt on just vaate ja loomuliku valgusega aken kontoritöötajale kõige olulisem.Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane/Scanpix

Puhketoad ping pongi ja lauajalgpalliga, tasuta puuviljad ja väsinud töörügajaid lõdvestavad massöörid – see on tänapäeval töötajate pärast konkureerivate tehnoloogiaettevõtete argipäev.

Harvard Business Review vahendab aga personalinõustamisfirma Future Workplace uuringut 1614 Põhja-Ameerika töötaja seas. Sealt selgub, et ei kontorisport, puhkusepäevad uue koera võtmise korral ega käepärased puhvetid ole soovide esirinnas.

Andke mulle valgust!

Kontoritöötajate poolt enim soovitud “hüved” on hoopis päevavalgus ja aknast avanev vaade. Pea pooled (47%) küsitletuist leidsid, et loomuliku valguse ja akna puudumine kontoris väsitavad neid ja 43% väitis, et see tekitab neis masendust.

Cornelli ülikooli uuringust aga selgus, et päevavalguse käes töötajatel esineb 51% vähem silmavalu, 63% vähem peavalusid ning 56% uimasust.

Valgus pole muidugi ainus head töökeskkonda kujudav faktor. Harvardi ülikooli uuring leidis, et ka õhukvaliteedil on töövõimele hüppeliselt positiivne mõju.

Hea valguse vastu siiski ei saa – 78% kontoritöötajaid leiab, et loomuliku valguse ja hea vaate olemasolu parandab nende enesetunnet ja 70% hindab, et see tõstab nende tootlikkust.

Iseasi, et vähemalt Eestis ei saa mitu kuud aastas tööandjad ka parima tahtmise juures töötajaid päevavalgusega rõõmustada…

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.