Uudis

Urmas Sõõrumaa ostab ära suure turvafirma Eesti äri, uus ettevõte on turu üks suuremaid

Urmas Sõõrumaa USS Group ostab ära suure konkurendi.Foto: Scanpix / Postimees / Remo Tõnismäe

Urmas Sõõrumaale kuuluv USS Grupp andis teada, et ostab ära Securitase äri Eestis ja Lätis. Esialgu midagi suuremat siiski ei muutu.

Kui palju Sõõrumaa rahvusvahelisele hiiule siinsete äride eest maksab, ei avaldata. Ilmselt on summa siiski päris suur; Securitas pole siin piirkonnas just väike tegija, Eestis ja Lätis on neil kokku 600 töötajat. Eestis oli Securitase käive mullu veidi alla 10 miljoni euro, kasumit tuli 266 000 eurot.

Päris lukus tehing veel pole, sest sellele peab andma oma heakskiidu konkurentsiamet – USS Security on ka ise turvaturul korralik tegija ning kahe firma ühinemisel tekiks ettevõte, mille käes on enam kui viiendik turust.

Ärid liidetakse, aga esialgu suuri muutusi ei tule

USS Grupi tegevjuht Raul Parusk rääkis, et Securitase Eesti ja Läti turvaäri ostmine kasvatab USS Grupi turvateenuste portfelli umbes kolmandiku võrra, annab hoogu Baltimaade turvaturu arengule ja toob turvaärisse konkurentsi juurde.

“Meie gruppi kuuluv USS Security on olnud viimastel aastatel kõige kiiremini kasvav turvaettevõte Eestis. 1993. aastal tegevust alustanud Securitas Eesti on aga siinse turvaturu üks kogenenumaid ja pikema ajalooga firmasid,” ütles ta.

Pärast konkurentsiametilt loa saamist on plaanis Eestis USS-i ja Securitase turvateenuste äri liita. Kasutusele võetakse ka uus ja ühine kaubamärk – missugune, seda praegu veel ei avaldata.

Tehing ei too kaasa muudatusi Securitase kliendisuhetes: kõik senised turvateenuste lepingud jäävad samal kujul kehtima. Samuti ei ole USS Grupil plaanis teha lähiajal suuremaid muudatusi Securitase struktuuris või töötajaskonnas.

Tehingu tõi koroona ja majanduslangus

Securitas Eesti AS tegevjuht Raimo Heinam märkis, et seoses maailmas toimunud majanduslangusega ning COVID-19 levikuga on paljud rahvusvahelised ettevõtted muutnud oma tegevusstrateegiat.

Nimelt on firmad koondamas oma tähelepanu globaalsetele suurtele turgudele. Securitas on maailma turvaturul hiid – neil on 57 riigis kokku ligi 370 000 töötajat.

“Securitas Eesti ja Läti äride müük USS Grupile on tänaseid ülemaailmseid arenguid arvestades loogiline samm,” nentis ta.

Ehkki suurtehing on loogiline, on see mõnevõrra ootamatu. Kolm aastat tagasi, kui Sõõrumaa USS Security taas täielikult enda kätte ostis, spekuleeris konkurent G4S, et ettevõtja valmistub turvaäri mõnele rahvusvahelisele firmale maha müüma.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.