Uudis

USA pangad annavad krediitkaardi ostudega raha tagasi, Eesti omad mitte. Pank selgitab, miks

Miks pole Eestis cashback süsteemi?Shutterstock

Kui võrrelda krediitkaarte Euroopas ja USAs, siis seal on üks oluline vahe. Ühendriikides on enamikel kaartidel nimelt cashback boonusprogramm, mis tähendab seda, et krediitkaardi omanik saab konkreetsete kaupmeeste juurest iga ostu pealt mingi protsendi rahast tagasi.

Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Kerem kirjeldas, et USAs on kasutusel mitmeid variante, kuid peamine on maksevahendi pakkuja ja kaupmehe kokkulepe pakkuda teatud protsendi või protsendipunkti ulatuses kindla kaupmehe juures n-ö raha tagasi teenus. Teine on vahendustasude pool, mida jagatakse tagasi kliendile panga poolt.

“Kui klient kasutab kaarti ostlemiseks ja veel enam teeb seda kindla kaupmehe juures, võidavad mõlemad,” põhjendas ta.

Selline boonus paistab vägev, kuid Eesti (ega ka üldiselt Euroopa) krediitkaartidel sellist võimalust pole. Miks?

Keremi sõnul on oluline vahe siinkohal see, et Eestis kasutatakse krediitkaarti peamiselt vajaduspõhiselt – teatud ostudeks, tehinguteks, reisideks. USAs seevastu on olukord vastupidine, ehk krediitkaart on tihti igapäevane maksevahend.

“Seetõttu pole ka Eestis olnud tuntav klientide ootus, et pangad pakuksid cashback lahendust. Lisaks ootusele tuleb mängu ka turu suurus, kuna sellised kaardid on sageli kallid nii kliendile kui pangale,” selgitas Kerem.

Kerem lisas, et Coop Pank turuülest cashback lahendust oma pangakaartidele ei võimalda, kuid samas ei välista nad seda võimalust tulevikus. “Krediitkaardi tootepakkumise uuendamine on töös ja kaalume kõiki varinate, et see oleks klientidele atraktiivne, uudne ja teistest eristuv,” ütles ta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.