Uudis

USA-st saab jälle Eestisse pakke saata, peatamise taga olid logistilised probleemid

USA postiteenuse USPS pakiauto.Foto: Shutterstock

Üle-eelmise nädala lõpus selgus, et USA riiklik postiteenistus USPS on peatanud koroonaviiruse tõttu kirjade ja pakkide saatmise kokku 110 riiki – nende seas ka Eestisse, mis on nimistus ainus Euroopa Liidu riik.

Nüüdseks on probleem lahenenud ning Eesti nimekirjast eemaldatud, öeldi Eesti Postist Geeniusele. Eesti eemaldati nimekirjast 12. mail.

“Saime USA postiteenuselt ametliku kinnituse postisaadetiste liikumise piirangu eemaldamisest – see tähendab, et kirju ja pakke saab taas Ühendriikidest Eestisse saata,” ütles Omniva rahvusvaheliste teenuste juht Marita Mägi.

USA esindajate selgitusel oli lühiajaline pakkide Eestisse saatmise peatamise põhjus logistiliste võimaluste piiratus praeguses olukorras, kus lennuliinide hulk on drastiliselt vähenenud.

“Ülemaailmsete liikumispiirangute tõttu on lennuliiklus jätkuvalt hõre, seetõttu tasub saadetiste ootamisel varuda veidi rohkem kannatust ja olla valmis tavapärasest pikemate tarneaegadega,” selgitas Mägi olukorda rahvusvaheliste postipakkide ja kirjade liikumises.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.