Uudis

Uskumatu pettus: kelm meelitas Eesti inimest suure pärandusega ja võltsis isegi foto pakist tšekiga

Pakk fotost, kus justkui pidi olema pangatšekk. Tegelikkuses on fotot kõvasti manipuleeritud ja mingit pärandust ei ole.Foto: veebikonstaabel Andero Sepp / Facebook

Eesti inimene sai välismaalt teada, et on saanud suure päranduse. Pettur hakkas rääkima, et raha on juba teele pandud, ent selle on kinni pidanud kapo ja politsei. Asi lõppes siiski õnnelikult.

“Pikk lugu lühidalt on selline, et inimene sai teate suurest pärandusest. Paha-paha veebikonstaabel ütles, et see on pettus. Inimene ütles petturile, et too on pettur,” kirjeldas veebikonstaabel Andero Sepp, kes juhtumi avalikkuse ette tõi.

Kelm ei andnud aga sugugi alla. Selle asemel saatis ta “õnnelikule pärijale” kirja, et raha on juba teele pandud – aga kapo ja Euroopa politseiühendus Europol on selle kinni pidanud.

Sepp selgitas inimesele jätkuvalt, et tegu on pettusega ning õnneks inimene kuskile oma raha ei kandnud. Siis aga saabus foto, mis justkui petturi juttu kinnitas:

Foto: veebikonstaabel Andero Sepp / Facebook

“Ehk siis sisuliselt on pakk ka juba Eesti poole teele pandud, kus sees on pangatšekk sellele kinni peetud rahale. Tuleb ainult 200 eurot tollimaksu maksta ja seda kelmi, mitte Maksu- ja Tolliameti arvele, et pakk kätte saada ning rõõmsalt panka minna,” selgitas veebikonstaabel pettust.

Mis on aga valesti? Esiteks, fotol on kaks erinevat “trükki”, üks neist oluliselt teravam kui teine. See juba näitab, et osa teksti ei ole osas fotost vaid on hiljem juurde lisatud, nentis Sepp.

Teiseks, Accra Ghana all olev must joon on kõver aga aadress seda ei ole. Kolmandaks, sisu enda kirjeldus: 1 camera; strap+pouch on käsikirjas ning “Bank Cheque” on trükis, loetles Sepp.

Lisaks veel – pakk Ghanast, aga pakil peal Canada Posti kirjad? Kaheldav tundub veebikonstaabli sõnul ka 650 dollarit postimaksuks. Veelgi enam, kuupäevaks on märgitud 4. detsember 2020 ehk tulevik.

Ehkki see juhtum lõppes õnnelikult, näitab see hästi, kui kaugele on petturid valmis mesijutu ja pettusega minema, et su raha endale saada. Tasub olla tähelepanelik ka siis, kui esmapilgul tõestus usutav tundub, ning vähimagi kahtluse puhul ühendust võtta politseiga.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.