Uudis

Eesti suurima preemia saanud töötaja: “Esimene reaktsioon oli, et paar nulli on valesti. Aga tuleb välja, et imed ikka juhtuvad.”

Seni on Utilitas tuntud peamiselt kaugküttefirmana. Pildil ettevõtte koostootmisjaam.Foto: Scanpix

Utilitase töötajad said kingituseks 30 000 eurot ning ehkki töötajad on veel tänust keeletud, plaanivad nad vaikselt oma unistuste realiseerimist.

Paar nulli on üle

“Esimene reaktsioon oli see, et kusagil on viga ja peaks raha tagasi kandma, et paar nulli on kindlasti valesti,” räägib firma kliendihaldur Maria Rahageeniusele. Nüüd aga, kus reaalsus kohale on jõudnud ja selge, et kingitus tõesti nõnda suur on, jääb tal üle vaid nentida: “Tuleb välja, et imed ikka juhtuvad.”

“Alguses tundus, et oi-oi, nüüd ma saan kõike. Siis sai selgeks, et kõike päris ikkagi ei saa,” räägib Maria ning kirjeldab, et plaanib saadud rahaga esmalt mõned võetud laenud tagasi maksta ning seejärel Taisse reisile põrutada.

“Ma kindlasti lisan, et ma olen väga tänulik meie juhatusele ja omanikele, et nad tegid sellise suure-suure kingituse,” lisab ta veel.

Üllatus tuli sõnumiga

Üks teine Utilitase töötaja, kes oma nime avaldada ei soovi, sai suurest kingitusest teada aga hoopis telefonisse jõudnud pangaülekande teavituse kaudu. Ehkki ettevõtte suuromanik Kristjan Rahu saatis töötajatele kirja infoga müügi ning kingituse kohta, sai tema sellest teada siiski pangaäpi kaudu.

“Tunnistan ausalt, et kuna oli kiire ja polnud aega, ei lugenud ma seda kirja kohe lõpuni, enne kui tuli piiks-piiks, et on ülekanne tulnud,” jutustab töötaja.

“Kõik läheb täpselt samamoodi edasi nagu plaanis, lihtsalt pangad jäävad oma intressidest ilma,” kommenteerib ta oma plaane raha kasutada ning märgib, et käimas olevast maja ehituse eelarvest oligi umbes 30 000 eurot puudu ja see raha läheb nii uue katuse paigaldamiseks kui ka aia rajamiseks.

Kaugküttekontserni Utilitase töötajatel tulevad tänavu eriti värvilised pühad: 260 töötajat saavad igaüks jõuludeks 30 000 eurot puhtalt kätte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.