Uudis

Uudis investorile: LHV plaanib ülitugevat kasumi kasvu

Foto: Shutterstock

LHV Group plaanib tänavu kasvatada grupi tulusid 29% ning puhaskasumit isegi 33%, kasvama peaksid nii laenud, hoiused kui hallatavad fondid.

Täna avaldatud finantsplaani järgi prognoosib finantskontsern täpsemalt 28% laenuporfelli kasvu, 25% hoisute suurenemist ning 15% hallatavate fondide mahu kasvu.

Fondide mahu kasv on seotud klientide maksete jätkumisega, aga ka fondide tootlusega, milleks LHV prognoosib suuremate fondide XL ja L puhul ligikaudu 5,6%.

LHV kulu/tulu suhe peaks paranema tänu Danske eraisikute portfelli lisandumisele 2019. aasta lõpus, mis suurendab kuiseid tulusid ligi 900 000 euro võrra.

Kaasa aitab ka LHV Groupi plaan asendada mujalt, näiteks hoiuseplatvormide kaudu võetud hoiused odavamate pandivõlakirjadega – see on Eestis uus võlakirjaliik, mida saavad pangad välja anda oma eluasemelaenude portfelli alusel.

“Tänaseks on LHV-st kujunenud suurim ja kõige kiiremini kasvav kohalikul kapitalil põhinev finantsgrupp ja kapitalipakkuja Eestis. Oleme jõudnud igapäevapanganduses suuruselt kolmandaks pangaks Eestis ja jätkame suuruselt teise pensionifondide valitsejana. Finantsprognoos väljendab selgelt meie pikaajalisi kasvuambitsioone,” ütles LHV Groupi juhataja Madis Toomsalu.

Ambitsioonikad on ka LHV plaanid edaspidiseks – järgneval viiel aastal ehk 2020-2024 peaksid tulud kasvama keskmiselt 19%. Puhaskasumi keskmine aastakasv peaks finantskontserni lootuste järgi ulatuma 26% juurde, mis tähendaks, et 2024. aastaks oleks firmal plussi 91 miljoni euro jagu.

Tänase kauplemispäeva esimestel minutitel reageeris LHV aktsia uudistele väikese kasvuga: hind tõusis 0,36%, 13,9 euroni.

Lähemalt saab LHV finantsprognoosiga tutvuda börsiteates.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.