Vastuseks ajakirjanike küsimustele, kuidas piiranguid jõustama hakata, ütles peaminister Jüri Ratas esiteks, et ta usub, et see on indiviidi ja iga ühiskonnaliikme isiklik vastutus. “Teiseks peame arvestama, et Eesti on olnud väga tugev naabrivalve ühiskond, kus me seisame hea, et meil läheks hästi ja meie naabril läheb hästi,” rääkis ta.
Lõpuks nentis peaminister siiski, et piirangute eiramisel hakkab kehtima rahatrahv – kui suur, Ratas ei avaldanud. Piirangute üle hakkab valvama politsei- ja piirivalveamet.
Kaubanduskeskused lähevad kinni
Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud. Avatuks jäävad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel.
Eraldiseisvad poed jäävad avatuks, kinnitas peaminister. “Aga neis kehtib reegel, kus inimesed liiguvad kas üksi või kahekesi maksimaalselt ja kaheste gruppide liikumise vahel peab olema kaks meetrit,” ütles Ratas.
Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Ratas täpsustas pressikonverentsil, et see kehtib kaubanduskeskustes asuvate söögikohtade puhul. Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu.
Alates 27. märtsist tuleb ka õhtul kella 22st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu. Samuti alates 27. märtsist on suletud meelelahutuskohad, näiteks keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid.