Uudis

Uued piirangud! Tartu pubides-klubides ei tohi alates reedest öösel alkoholi müüa

Baare võivad tulevikus ees oodata veel karmimad piirangud.Shutterstock

Valitsus otsustas täna taas koroonapiirangud kehtestada, sedakohta Tartu meelelahutuskohtadele, millest mitmes on viimastel päevadel koroonaviirus ringi rändama läinud.

Valitsus toetab alkoholimüügi piirangu kehtestamist alates reedest, 7. augustist. Piiranguga peataub Tartu maakonna toitlustus- ja meelelahutusasutustes alkoholi jaemüük alates kella 23-st.

Piirangu asjakohasust hinnatakse kahe nädala pärast ning kui seda ei pikendata, lõpeb see 31. augusti hilisõhtul.

Viirusele vastatakse kohalike piirangutega

Peaminister Jüri Ratase sõnul on valitsus juba varem võtnud suuna, et uute haiguskollete tekkimisel tuleks vajaduse korral piirangud kehtestada sihistatult ning võimalikult lokaalselt.

“Viimase nädalaga on mitu uut haiguskollet tekkinud Tartus ja Tartumaal, kus on 14 päevaga kinnitatud 41 aktiivset nakkusjuhtu. Pooltes Eesti maakondades ei ole samas ühtki nakatunut. Seetõttu ei pidanud me põhjendatuks kehtestada alkoholimüügi piirangut terves Eestis ning toetasime piirangu kehtestamist üksnes Tartu maakonnas,” ütles ta.

Samas toonitas peaminister, et viiruse laiema leviku takistamisel on roll kõigil Eestimaa inimestel. “Lähinädalad on viiruse edasise leviku seisukohalt kriitilised,” märkis ta.

Seetõttu palub Ratas vältida eriti just lähinädalatel rahvarohkeid ja kinniseid ruume, hoida teiste inimestega turvalist vahemaad, pesta käsi ja haigestudes jääme koju. Ainult nii on tema sõnul võimalik olukord kontrolli alla saada ja jätkata argielu uute suuremate piiranguteta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.