Uued turuliidrid: Coop Pank kergitas ajutiselt hoiuse intressi lausa 5% peale, Swedbankilt teine tõus kahe nädala jooksul

Pangad kergitavad järjest hoiuste intresse.Foto: Shutterstock

Täna teatasid nii Swedbank kui ka Coop Pank, et kergitavad aastase hoiuse intressimäära.

Swedbank tõstis viimati 22. mail aastase hoiuse intressi 3,5% peale, kuid vahepeal jõudis LHV neist ette ja tõstis hoiuse intressi 4%-ni. Nüüd tuli Swedbank tõusuga kaasa ja uus intress on neil samuti 4%.

Uutest intressimääradest teatas ka Coop Pank, kes on nüüd värsked turuliidrid. Ent erinevalt teistest pankadest ei tee Coop seda tähtajatult, vaid piiratud ajaga.

12-17 kuu hoiuse eest maksab Coop Pank nüüd 5% aastas ja 6-11 kuu eest 3,55%. Need pakkumised kehtivad hoiuselepingutele, mis on sõlmitud kuni 24. juunini. Pärast seda hakkab kehtima taas tavapärane hoiuste hinnakiri.

„Tegu on kõrgeima hoiuseintressiga Eesti pankades pärast riigi üleminekut eurole. Tähtajaliste hoiuste intresside tõstmisega uuele rekordtasemele tahame juhtida inimeste tähelepanu, et rahale on tekkinud taas hind ja täna on mõistlik panna oma vaba raha riskivabalt tähtajalisele hoiusele tulu teenima,“ ütles Coop Panga finantsjuht Paavo Truu.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.