Uudis

Uueks pensionisambaks on kujunemas üürile antavad korterid

Pensionisambasse investeerimise asemel ostetakse kortereid üüriks.Foto: Pexels

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) tegevdirektori Tõnis Rüütli sõnul jätkub innukalt säästude investeerimine kujundlikult uude pensionisambasse, milleks on lisaks oma eluasemele korteri soetamine, mida üürile anda.

“See on ka üheks põhjuseks uutele hinnarekorditele. Tõus on jätkunud võrreldes aastatagusega näiteks Tallinnas keskmiselt 13 protsenti,” ütles Rüütli pressiteate vahendusel.

Tema sõnul on vedavaks mootoriks tehingud uute korteritega. “Eluruumide üürihinnad on möödunud aastase languse järel tõusutrendis. Peamiseks sihtgrupiks välistööjõud ja noored, kes veel ostuks valmis ei ole,” selgitas Rüütli.

Kaubanduspindade turu puhul peab Rüütli oluliseks riskide kriitilist hindamist ning seda, et silmas tuleb pidada ka internetikaubanduse jõudsat kasvu. Ka büroopindade puhul ähvardab tema sõnul turgu ülepakkumine.

Kinnisvara peetakse üheks turvaliseimaks investeeringuks, kuna selle hind ajas üldjoontes vaid kasvab. Lisaks on kinnisvaras raha hoidmine mõistlik, kuna aitab kaitsta raha inflatsiooni eest. Üürikorteriks kinnisvara soetamise miinuspooleks on täna igasugused piirangud liikumisel, mis võivad ühel hetkel tekitada korterite ülepakkumise ja hinnalanguse. Renoveerimist vajavate kinnistute puhul on miinuspooleks tõusvad ehitusmaterjalide ja kaupade hinnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.