Uudis

Uues Eesti üüriportaalis saavad üürnikud ise korterile hinda pakkuda

Kuulutused Bidrento platvormil.kuvatõmmis

Eesti üürikuulutuste turule on tungimas uus tegija – Bidrento nimeline platvorm, kus üürimisest huvitatud saavad oksjoni korras pakkuda, kui palju nad pinna eest valmis välja käima on.

Lõpliku valiku teeb siiski üürileandja, kes saab keskkonnas ülevaate nii võimalikest üürnikest kui sellest, mida nad tema korteri eest valmis välja käima on.

Bidrento ise leiab, et avatud lähenemine – üürnikud näevad teisi pakkumisi ning saavad pakkuda ka veidi üürileandja hinnast allapoole – loob õiglase turuhinna, mis peaks kasu tooma nii üürileandjale kui üürnikule.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Võrreldes suurte kuulutusteportaalidega on enda kinnisvara Bidrentosse üles panemine odav – üks nädal maksab 4,1 eurot, kaks nädalat 5,1 eurot, maksimaalne kuus nädalat 9,3 eurot. Hinna sees on üks tasuta rahvastikuregistri ja maksehäirete raport ühe üürniku kohta.

Lisaks saab juba pisut suurema lisatasu eest juurde osta lisareklaami Bidrento avalehel (üks nädal 13 eurot) ning eri tasemetel kuulutuse kuvamist, et otsingus kõrgemale kohale jõuda (tasemeid on ühest viieni, iga tase maksab euro nädalas).

Kuulutusi on portaalis esialgu üleval siiski vähe, kokku 49, neist Tallinnas 29, Tartus 11 ja Pärnus kolm. Enamasti pakutakse kortereid, ent valikust leiab ka äripindu ja näiteks garaaže.

Üüripinna otsijaile portaal midagi ei maksa, ehkki korraga saab osaleda viiel aktiivsel oksjonil. Pakkumise tegemine ei loo siiski mingit kohustust ka üürilepingut sõlmida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.