Uudis

Uues laenupakkumiste portaalis saad kohe lepingu sõlmida

Esialgu saab Compara vahendusel taotleda ilma tagatiseta laenu summas kuni 15 000 eurot.

Uus krediidivahendusportaal Compara.ee võimaldab kiiresti leida parima laenupakkumise ning koheselt samas veebikeskkonnas laenulepingu sõlmida, teatas ettevõte pressiteate vahendusel.

Hetkel on portaaliga liitunud neli laenupakkujat, kuid töö uute partnerite leidmiseks käib ning tegevjuhi Ando Noormetsa sõnul on Comparas lisaväärtus olemas nii väiksematele kui ka suurematele krediidiettevõtetele.

“Täna Comparaga liitunud krediidiandjad on administratiivselt kui tehniliselt paindlikumad, et meie uuendusega kiiremini kaasa tulla. Meiega liitumine tähendab krediidiandjatele oma tingimuste ja krediidiprotsesside lõpuni avamist, valmisolekut väiksemate muudatuste tegemiseks ning tehnilist valmisolekut süsteemide integreerimiseks,” ütles Noormets.

Vaid üks taotlus

Ando Noormets selgitas, et oluline võit laenu soovija jaoks on see, et laenutaotlus tuleb täita vaid ühe korra. “Koos laenupakkumiste võrdlusega soovitab Compara ka kliendile parimat pakkumist. Kui klient leiab endale sobiva lahenduse, saab ta Compara.ee lehel koheselt krediidiandjaga laenulepingu sõlmida. Krediidivahenduse teenus on laenuvõtjale tasuta,” ütles Noormets.

Tema sõnul on Eestis seni puudunud lihtne ja mugav viis erinevate laenuandjate pakkumiste võrdlemiseks: “Teenust luues oli meil kolm põhimõtet: see peab võimaldama kliendile kiiremad laenuotsused, esitatud pakkumised peavad olema omavahel võrreldavad ning teenuse kasutamine peab olema lihtne. Kui seni on laenu soovija pidanud eraldi iga krediidiandja juures täitma laenutaotluse, tutvuma laenulepingu tingimuste, laenuandja üldtingimuste ja muude juhiste ning dokumentidega, siis Compara veebiportaal teeb selle kliendi eest ära.”

Mujal maailmas on sarnane krediidivahenduse teenus edukalt toiminud juba 90ndate aastate lõpust, näiteks Rootsis 2007. aastast. Erinevad uuringud on Compara teatel kinnitanud, et lisaks selgele ja taotlejale arusaadavale pakkumisele seisneb lisandväärtus ka kiiruses – laenu taotlemisest väljamakseni kuluv aeg on vähenenud kolmandiku võrra.

Lisandumas on eluase ja auto

Esialgu saab Compara vahendusel taotleda ilma tagatiseta laenu summas kuni 15 000 eurot, kuid peagi lisanduvad valikusse ka eluasemelaen ning autoliising. “Comparaga tänaseks liitunud krediidiandjad – TF Bank, Credit24, Laen.ee ja Monefit on ühtlustanud enda laenutaotluse küsimustikke, tehes sellega võimalikuks pakkumiste võrdlemise. Loodame Comparaga peagi liitumas näha ka teisi pankasid ja krediidiandjaid,” lausus Noormets.

Compara on LoanFiner OÜ’le kuuluv kaubamärk, millele on Eesti Finantsinspektsiooni poolt väljastatud krediidivahendaja tegevusluba. LoanFiner’i tuumikaktsionär on Aktiva Finants, mis on suurim krediidihaldusteenuseid pakkuv ettevõtete grupp Baltimaades. Aktiva Finantsi bilansimaht on 20 miljonit eurot, grupi ettevõtetes töötab 100 inimest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.