Uudis

Uuest aastast lõppevad maksuvõlgade intressisoodustused ja tõuseb tubakaaktsiis

Koroonakriisi soodustusi hakatakse koomale tõmbama.Foto: MTA

Eelmine valitsus tegi maksuvõlgade intressimääras muudatusi 2020. aasta kevadel, et toetada koroonakriisis kannatanud ettevõtlust. Maksuintresside vabastus kehtis 1. märtsist kuni aprilli lõpuni, alates 2020. aasta 1. maist kehtestati maksuvõlale madalam intressimäär — senise 0,06 protsendi asemel 0,03 protsenti päevas.

Masusoodustus kehtib veel selle aasta lõpuni maksuvõlgade intressimääradele, mis puudutavad nii tasumata riiklikke maksusid, trahve, sunniraha kui ka kohtute ja prokuratuuri poolt määratud rahalisi karistusi ja menetluskulusid, vahendab ERR.

See tähendab, et kui maksuvõlg on 100 eurot, siis alandatud intressimääraga oli selle aasta oktoobris intress 0,93 eurot. Uuest aastast oleks intress sama summa pealt oktoobris taas 1,86 eurot. Sealjuures jõustus 01.01.2020 maksukorralduse seaduse muudatus, mille kohaselt ümardatakse intressisumma euro täpsusega, kui ei ole sätestatud teisiti.

Lisaks oli pärast 2020. aasta 1. maid võimalik vähendada maksuvõlgade ajatamise korral intressi määra kuni 100 protsenti ehk oli võimalik, et intressi ei pidanud üldse tasuma. Uuest aastast need soodustused nüüd kaovad.

Tubakaaktsiis tõuseb Eestis 2022. aasta alguses viis protsenti — praeguselt 145,60 eurolt tuhande sigareti kohta 152,85 euroni tuhande sigareti kohta, edastas rahandusministeeriumi pressiesindaja Siiri Suutre.

“Rohkem maksumuudatusi plaanis pole,” ütles Suutre neljapäeval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.