Uudis

Uuest aastast uued tasud kutselisele kalapüügile

Kalapüügi tasud järgmiseks aastaks on teada.Foto: Canva

Valitsus kehtestab neljapäevasel istungil iga-aastased kutselise kalapüügi võimalused ja tasumäärad järgmiseks aastaks.

Võrreldes 2021. aastaga jäävad räime, kilu ja tursa traalpüügi tasumäärad samaks. Lestapüügi huvi oli vahepeal väike, mistõttu sellele tasu ei määratud, 2022. aastaks kehtestatakse tasu uuesti, keskkonnatasude seaduse kohaselt minimaalne võimalik ehk 1,25 eurot tonni eest, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel tõuseb peamiselt ahvenasaagi suurenemisest tingituna põhjanooda tasumäär 1881,61 eurolt 2556 euroni, mis on vastavalt seadusele selle püügivahendi maksimaalne lubatud tasu. Märgatavalt tõusevad piirijärvedel ka püügivõrgu ja avaveevõrgu tasud, ülejäänud jäävad eelnenud aastaga võrreldes kas samale tasemele või muutuvad vaevumärgatavalt.

Niinimetatud angerjaveekogudes toimuvad suurimad muutused Kaiavere järve tasudes. Mõrra tasu langeb ligi 65 euro võrra, samas kui õngejada tasu tõuseb umbes 54 euro võrra.

Kaugpüügil kalaliikide püügiõiguse tasud 2021. aastaga võrreldes oluliselt ei muutu. Peamine muutus on Kirde-Atlandi reguleerimata liikide püügil tasu tõus 8 euro võrra.

Harrastajad saavad pileti osta üheks päevaks või kuni aastaks ning tasu on vastavalt 1 kuni 20 eurot. Kalastuskaardi saab endale soetada maakondliku piirkonna raames ning on keskmiselt 2 eurot, sõltuvalt kalapüügi vahendist. Nii kalastuskaardi kui harrastaja päevapileteid saab soetada mobiilselt või ka internetist SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.