Uudis

Uuring: 24 protsenti eestlastest soovib poole rohkem palka või isegi kahekordset palgatõusu

Üle poole eestlastest soovib oma praegusel ametikohal palgatõusu.Foto: Canva

Värbamisagentuur ANCOR viis läbi küsitluse uue aasta palgaootuste kohta. Küsitlusele vastanutest rohkem kui pooled soovivad jätkata samal ametikohal ja saada sellel töökohal kõrgemat palka. 29 protsenti vastanutest soovib uuel aastal vahetada ametikohta ning 12 protsenti soovib, et neid edutatakse ettevõttes kus nad juba töötavad.

Chart, bar chart

Description automatically generated

Enamik vastanutest soovivad uuel aastal ka kõrgemat tasu saada. 40 protsenti vastanutest leiab, et 20 protsenti kõrgem palk teeks neid uuel aastal rõõmsamaks. 24 protsenti vastanutest soovib saada 50 protsenti kõrgemat palka ja 19 protsenti soovib saada 2 korda kõrgemat palka. Oma palgaga on rahul vaid 2 protsenti küsitlusele vastanutest.

“Uuringu tulemused peegeldavad tugevalt praegust majandusolukorda ja kinnitavad seda, et hinnatõusud on inimesi mõjutanud, sest üle poole küsitluse vastanutest soovivad palgatõusu oma praegusel töökohal. Suurem osa vastanutest soovib saada palgatõusu kas 20% või 50%, see tulemus kinnitab omakorda seda, et tööandjatele tekib järjest suurem palgasurve.”

“Palgatõusu mitte pakkumise puhul võib aga töötajast hoopiski ilma jääda, sest tööturul on talentidest puudus. Lähitulevikus pole selles trendis muutust näha, sest eeldatakse et see aasta jätkub majanduskasv ja ettevõtted vajad veelgi rohkem töötajaid.” ANCOR projektijuht Viktoria Vangrand

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.