Uudis

Uuring: aktsiatesse investeerimist takistab teadmiste nappus

Inimestel on investeerimiseks raha küll, aga teadmisi ei pruugi jätkuda.Foto: Shutterstock

Aktsiaturgudel investeerimist takistab 41 protsendi Eesti inimeste arvates vastavate teadmiste puudus ning vähem on neid, kes peavad probleemiks vähest raha, näitab SEB märtsis tehtud kiiruuring. Kui veerand inimestest tunnistab, et nad ei kavatse üldse investeerima hakata, siis aktsiaturgudel tegutseb juba kuus protsenti. Oma otsuse II pensionisambasse jäämise või väljumise osas on teinud kaks kolmandikku samba omanikest, näitab uuring.

Teadmiste vähesust nimetasid sagedamini naised, 18–34-aastased, palgatöötajad, põhiharidusega ning eestikeelsed inimesed, kes vajaksid rohkem teavet investeerimise kohta tervikuna. Vastanutest 27 protsendi sõnul, kelle seas olid põhiliselt üliõpilased, ei ole neil investeerimiseks piisavalt raha. Pealehakkamine puudub 11 protsendil – nende seas peamiselt alla 34-aastased, üliõpilased ja töötud – ning ajapuudust peab takistuseks vaid 5 protsenti.

Veerand vastanutest, kelle seas on oluliselt rohkem mitte-eestlasi ja üle 50-aastaseid, ei kavatse üldse investeerima hakata. Aktsiaturul tegutseb juba 6 protsenti vastanutest, kelle seas on enamasti mehed, eestlased ning kõrgharidusega inimesed, kes omavad erinevaid sääste ja investeeringuid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.