Uudis

Uuring avaldab: suur hulk Eesti töötajaid teenib raha mitmel ametikohal korraga

Kaugtöö.Foto: Pixabay

Tööportaali CV.ee küsitluse järgi teenis 43 protsenti töötajatest raha mitmel ametikohal, peaasjalikult selleks, et sissetulek oleks suurem.

Tuleb arvestada, et firma küsitluses osales samas vaid 700 inimest, kellest 400 olid töötava eraisiku ning 300 inimest tööandja rollis, mistõttu liiga kaugeleulatuvaid järeldusi sellest teha ei maksa.

Eraisikute vastustest selgus, et 43 protsendi vastanute sissetulek laekub erinevatelt tööandjatelt. Peamiste põhjustena mitut töökohta pidada tõi 41 protsenti mõjuva põhjusena välja suurema sissetuleku, 17 protsenti enesearengu läbi mitme töö ning 5 protsenti oskamatuse öelda “ei”.

Uuringust selgub ka, et enamik neist töötab maksimaalselt kahe tööandja heaks, kuid vastanutest 15 protsenti töötas vähemalt kolme tööandja heaks.

Tööl käivatest inimestest 17 protsenti vastas, et neil on oma ettevõte, kuid vaid 10 protsendi jaoks oma ettevõte peamine sissetuleku allikas ning suurel enamusel on oma ettevõte pigem passiivselt muude tegemiste kõrvalt.

Tööandjad pole vastu

Tööandjate vastustest selgus, et enamik juhid ehk 80 protsenti on teadlikud sellest, et nende ettevõttes töötavad inimesed mitmel ametikohal, ja neist 77 protsenti usub, et nendega on mitmel töökohal töötamine avatult läbi räägitud.

Seevastu mitmel ametpositsioonil töötavad inimesed ütlesid, et vaid 22 protsenti on küsinud oma tööandja arvamust ja vaid 19 protsenti märkis, et tööandja suhtub mitmel töökohal töötamisse positiivselt.

Mitmel töökohal töötamist peab suur osa tööandjatest positiivseks või aktsepteeritavaks, sest kui inimesi on vähe, tuleb häid inimesi jagada.

Samas andis hulk tööandjaid poolt negatiivseid kommentaare, pidades mitmel töökohal töötamist oma ettevõtte seisukohalt halvaks, kuna inimesed on väsinud, sageli hõivatud muude kohustustega, ei suuda nii hästi fokusseerida ja ettevõtte ajalise tööplaani loomine on sageli keeruline.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.