Uudis

Uuring: Eesti elanikke ei huvita, kui suurt pensioni nad saama hakkavad

Foto: Pixabay

Eesti elanikest vaid 11 protsenti on uurinud, kui suurt pensioni nad tulevikus saama hakkavad, ligi 80 protsenti pole kursis, kui suur osa maksudest läheb nende pensionisammastesse, selgus SEB pensionivalmiduse uuringust.

Vanusegrupi 40-50 huvi oma pensionipõlves saadava sissetuleku vastu on võrreldes teiste vanusegruppidega erakordselt madal, teatas SEB.

“Tänavuse pensionivalmiduse uuringu tulemustest oleks oodanud, et eestlaste pensionialane teadlikkus on aastaga pigem tõusnud, kuna viimasel ajal on Eesti pensionisüsteemist ja selle reformimiskavadest meedias palju räägitud. Selleks, et loodava süsteemi uusi võimalusi arukalt kasutades oma tulevikku kindlustada, on vaja esmalt head finantskirjaoskust, ülevaadet oma praegustest säästudest ning arusaama, kui suurt pensioni tulevikus soovitakse saada,” ütles SEB elu- ja pensionikindlustuse juhatuse liige Triin Messimas.

Kui 2016. aastal ei teadnud 28 protsenti uuringus osalenutest, millise strateegiaga teise samba pensionifondis nad oma pensioni koguvad, siis tänavu ei osanud sellele küsimusele vastata juba 41 protsenti.

“Üheks põhjuseks, miks inimesed pensionifondi tootlikkuses pettuvad, on isikliku kogumiseesmärgiga mitte sobiva pensionifondi valik. Näeme ka oma klientide käitumisest, et kuigi pensionini on aega rohkem kui 30 aastat, siis eelistatakse oma vara hoida pigem konservatiivsemates fondides, kus risk madal ning koguja ei saa eeldada ka suuri võite turgudelt. Nii jääbki soovitud tootlikkus tulemata,” märkis Messimas.

SEB pensionivalmiduse uuring kaardistab elanike pensionialaseid teadmisi, usaldust pensionisüsteemi vastu, inimeste käitumist pensioniks kogumisel ja kindlustunnet tulevase pensioni suhtes. Käesoleval aastal võttis Eestis uuringust osa 500 inimest.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses