Uuring: Eestis võtavad kiirlaene need, kes ülikooli pole jõudnud

Kõige sagedamini lahendavad ootamatusi tarbimislaenuga keskeri ja rakendusliku kõrgharidusega inimesed, näitas BestCrediti suur laenu-uuring.

“Tarbimislaenude seostamine madala haridustasemega ei ole enam õige,” selgitas krediidiettevõtte BestCredit juhataja August Käära. “Kõige rohkem kasutavad selliseid laenutooteid keskeri ja rakenduskõrgharidusega inimesed, kellest peaaegu iga kolmas on lähiminevikus tarbimiskrediiti või järelmaksu võtnud.”

Kesk-eri või rakendusliku kõrgharidusega täiskasvanud on Käära kinnitusel reeglina stabiilse töö ja sissetulekuga  hinnatud spetsialistid, kuid kelle palgatase jääb sageli keskmisele alla.

“Suurpangad laenavad meeleldi jõukatele inimestele, aga need kes enim enda ostude finantseerimisel abi vajavad, saadetakse sageli tagasi,” märkis Käära. “Keskeri või rakendusliku kõrgharidusega inimesi iseloomustab kohusetundlik maksekäitumine ja nad eelistavad alternatiivseid krediidiettevõtteid sageli ka pankadest lihtsama ja paindlikuma asjaajamise pärast.”

Viimase kolme aasta jooksul kasutas kiir- või tarbimislaenu või järelmaksu 28% kesk-eri ja rakendusliku kõrgharidusega inimestest ja 23% keskharidusega inimestest. Kõrgharidusega inimestest kasutas samu tooteid vaid 12% vastanuist.

BestCrediti laenukäitumise uuring analüüsis 1000 eestimaalase laenukäitumist, sealhulgas mujalt kui pangast võetud laenude kasutamist. BestCredit OÜ on sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte, kes pakub ettevõtetele ja eraisikutele finantseerimistooteid 2012. aastast.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.