Uudis

Uuring: hoolimata säästmisest jõulud pidamata ei jää

Jõulukingid.Foto: Shutterstock

Inimesed säästavad sel aastal spetsiaalselt raha jõulukinkide soetamiseks ning kolmandik loobub finantskaalutlustel jõulukontsertidest ja -sündmustest, selgus Kristiine ja Rocca al Mare keskuste poolt läbi viidud tarbijauuringust. Siiski plaanib valdav enamus kingitraditsiooni jätkata.

“Selle aasta jõulud võivad kahtlemata tulla paljude jaoks keerulisemad kui varem, võttes arvesse energiakriisi ja üleüldist majandusolukorda,” rääkis Kristiine ja Rocca al Mare keskuste juht Kristjan Maaroos.
Ta sõnas, et tarbijauuring kinnitas, et jõulud eestlaste jaoks siiski pidamata ei jää ning Eesti elanikud peavad oluliseks kingituste tegemise traditsiooni ja jõulude tähistamist, isegi kui selle aasta ostud mõeldakse varasemast rohkem läbi.

Uuringust selgus, et 43% vastanutest säästab spetsiaalselt raha jõulukinkide soetamiseks. Jõulukaupu (kingid, toit, dekoratsioonid jms) soetatakse enamasti kaubanduskeskustest (83%), e-poodidest (56%), toidukauplustest (49%) ning kolmandik vastajatest ka jõululaatadelt ja -turgudelt.

Maaroosi sõnul tuli uuringust välja, et kolmandik vastajatest plaanib sel aastal jõuludel kokku hoida elamustelt ehk jõulukontsertidelt, -etendustelt, ja -sündmustelt.

“Keerulisel ajal hoitakse paratamatult esimesena kokku meelelahutuselt ja elamustelt. Kaubanduskeskuste roll saabki siinkohal olla vastutustundlik – luua jõuluinspiratsiooni ja jagada jõuluenergiat ning luua keskuste külastajatele jõulumeeleolu, mis lisaks igapäeva mõnusaid hetki,” rääkis Maaroos.

Ta selgitas, et kuna suurem osa jõuluostudest tehakse just suuremates keskustes, on kaubanduskeskuste roll olla ka kogukonna keskusteks, kus saab hooajalist meeleolu nautida. „Ka sel aastal leiab keskustest traditsioonilised jõulukuused, dekoratsioonid, aga ka hubased fotonurgad, kus teha oma pere- või sõbrapilt. Lisaks toimuvad meie keskustes detsembris tasuta jõuluhommikud esinejate, päevajuhtide ja võimalusega ise oma kätega jõuludekoratsioone ja kingitusi meisterdada,“ tõi Kristiine ja Rocca al Mare keskuste juht välja.

Maaroos lisas, et keskuse kingitus oma külastajatele on nii meeleolu kui ka inspiratsioon – igaüks leiab ideid meisterdamiseks, muusika kuulamiseks aga ka kingilisti koostamiseks.

Kristiine ja Rocca al Mare keskuste poolt läbi viidud tarbijauuringu eesmärk oli välja selgitada tarbijate harjumused ja ootused jõulukaupade ja -kinkide soetamisel. Veebiküsitlus viidi läbi perioodil 24.10 – 06.11 2022, uuringus osales 3350 Eesti elanikku.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.