Uudis

Uuring: kaugtööd teeb rekordiliselt palju inimesi

Kodukontor.Foto: Shutterstock

Tööportaali cv.ee värskest uuringust selgub, et nüüdseks töötab Eestis 67 protsenti inimestest osaliselt või täielikult kodukontorist. Suurimaks väljakutseks peavad nii töötajad kui tööandjad inimeste organisatsioonisisese suhtluse vähenemist ja isoleerituse tunnet.

“Hea on näha, et tööandjad on käitunud mõistlikult ja kodukontorist töötamist võimaldatakse väga laialdaselt. Kaugtöö võimaldamist peavad oluliseks veel enamad, 86 protsenti töövõtjatest ja 88 protsenti tööandjatest, aga tegelikkuses ei ole nii suurel määral kodukontori võimaluse pakkumine võimalik,” räägib Maris Viires, CV-Online’i teenindus- ja turundusjuht. 

Sarnaselt eelnevatele uuringutele eelistaks 55 protsenti vastanutest töökorraldust, mis võimaldab osaliselt kodukontoris ja osaliselt ettevõtte kontoris töötamist, veerandi eelistaks töötada ainult kodukontorist.

Veebruari teises pooles, mil Covid-19 viirus taas võimsalt pead tõstis, töötas ainult kodukontorist 35 protsenti, ainult ettevõtte kontorist 23 protsenti ning vaheldumisi 32 protsenti vastanud töövõtjatest. Kaugtöö korraldust oma organisatsioonis hindab heaks või väga heaks üle 70 protsenti tööandjatest ja töövõtjatest.

Kõige suurema murekohana tajusid nii töötajad kui tööandjad inimeste omavahelise organisatsioonisisese suhtluse vähenemist ja isoleerituse tunnet, kusjuures tööandjad nägid seda märksa tõsisema probleemina kui töövõtjad (nii arvas vastavalt 65 protsenti ja 45 protsenti vastajatest). 

Töövõtjatele tegid veel muret tööaegadest kinnipidamine ja sellega kaasnev ületöötamine (32 protsenti), rohkem segavaid faktoreid ja keerulisem keskendumine (32 protsenti) ning korralike töövahendite puudumine (31 protsenti).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.