Uudis

Uuring paljastab: kui palju kulutab Eesti inimene jõulukinkidele ja mida kingiks oodatakse?

Jõulukink.Foto: Pixabay

Hiljutise uuringu kohaselt on Eesti inimesed lähedastele kinke tehes mõnevõrra heldemad kui lõunanaabrid lätlased ja leedulased, selgub Kesko Senukai tellitud pühadeostude uuringust.

Keskmiselt 38 protsendi Eesti inimeste puhul jääb pereliikmetele või sõpradele tehtava kingituse maksumus vahemikku 20-50 eurot ning 16 protsendi puhul suisa 50-100 eurot.

“Tavapärasele Baltimaade võrdlusele mõnevõrra üllatavalt on eestlastele siinkohal lähemad leedulased, kellest 37 protsenti plaanib läheneval pühadeajal kulutada ühe kingi peale 20-50 ning 13 protsenti 50-100 eurot,” ütles Kesko Senukai Eesti tegevjuht Donatas Zalobaitis.

Lätlastest plaanib 50-100 eurot sarnaselt oma lõunanaabritega 13 protsenti inimestest, ent 20-50 eurot vaid alla veerandi – 24 protsenti.

Ligi poole – 49 protsendi – Läti inimeste puhul jääb eeldatav ühe jõulukingi hind alla 20 euro, Leedus oli sama näitaja 37 protsenti ning Eestis omakorda väikseim ehk 27 protsenti.

Esikohal on elektroonika

“Oma isiklikes kingiootustes troonib kõigis riikides esikohal elektroonika. Seevastu aga on eestlaste seas naabritega võrreldes märkimisväärselt enam neid, kes ootavad jõuluvanalt ehteid, mänguasju või spordivarustust,” rääkis Zalobaitis.

Elektroonikakaupade osas lähevad inimeste silmad särama ennekõike erinevate nutiseadmete ja väiksema elektroonika peale. Juhul kui saaks valida vaid ühe kingituse, siis koguni 64 protsenti eestlastest valiks endale mõne pisema elektroonikavidina nagu nt nutitelefon või -kell, kõrvaklapid jne. Lätlastest teeks sama valiku 59 protsenti ning  leedulastest 54 protsenti.

“Nutividinad on esimeseks eelistuseks ennekõike Eesti meeste puhul, seevastu naiste süda kuulub erinevatele väiksematele köögi-, kodu- ja ka iluprotseduuride seadmetele,” rääkis Zalobaitis.

Kõigis kolmes riigis on võrdselt populaarsed ka kosmeetika- ja ilutooted, raamatud ning kinkekaardid.

Baltimaade tarbijate kingieelistuste veebipõhise küsitluse viis oktoobri lõpus läbi uuringufirma Spinter Research ning selle käigus küsitleti 507 Leedu, 503 Läti ja 505 Eesti elanikku vanuses 18-75.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses