Uuring: pea pooltes ettevõtetes on puudus vajalikust personalist

Foto: Shutterstock

CV-Online/CV.ee septembri algul läbi viidud küsitlusest selgus, et 72 protsendi tööandjate sõnul on hetkel keeruline värvata uusi töötajaid ning pea pooltes ettevõtetes on puudus vajalikust personalist.

Samas näitab tööportaali statistika, et nii tööpakkumiste kui ka kandidaatide arv on sügise saabudes olnud tõusuteel, teatas CV-Online.

Uuringust selgus, et suurenenud on töötajate rahulolu nii töötingimuste kui ka palgaga. Juunikuuga võrreldes on töötajate üldine rahulolu tõusnud 4 protsenti – hetkel on oma tööga rahul 67 protsenti vastanutest ning 39 protsenti töötajatest on enda praeguse töötasuga kas väga rahul või pigem rahul. 

Uut tööd otsib aktiivselt 34 protsenti vastanutest ning 47 protsenti on valmis hea pakkumise korral töökohta vahetama. Võrreldes suve algusega on inimeste määr, kes oleksid valmis töökohta vahetama, langenud 3 protsenti. 

“Stabiliseerunud majandusolukord ja palkade tõus on tekitanud tendentsi, kus töötajate rahulolu on varasemast kõrgem ning kuna töötajate üldine rahulolu on võrdlemisi suur, vahetatakse hetkel töökohta vaid väga hea pakkumise korral. Ka 72 protsenti tööandjatest on viimaste kuude jooksul täheldanud, et kandidaadid küsivad varasemast suuremat töötasu,” ütles CV-Online’i turundusjuht Karla Oder. 

62 protsenti tööandjatest tunneb, et peab hetkel uute töötajate värbamiseks kasutama varasemast enam lisameetmeid ja -kanaleid. Pooled tööandjad on hetkel nõus värbama ka väiksema kogemusega inimesi, kui soovitud kvalifikatsiooniga töötajaid pole leida. Samuti pannakse rohkem rõhku tööandja brändi edendamisele ning 76 protsenti tööandjatest levitab tööpakkumisi ka sotsiaalmeedias. 

Lähikuudel plaanitakse enim uusi töötajaid värvata spetsialisti ametikohale, mida tõi välja 62 protsenti tööandjatest. Samuti on puudus oskustöölistest – neid kavatseb lähikuudel juurde värvata 39 protsenti tööandjatest. Tööjõupuudus on suurim aga IT-sektoris.

Uuringu viis läbi tööportaal CV-Online Estonia. Küsitleti nii eraisikuid kui ka tööandjaid, vastuseid laekus vastavalt 1469 ja 138. Valimis on esindatud erinevad ametipositsioonid ja tegevusvaldkonnad. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.