Uuring: pensioniks kogumine muutub Eesti noorte seas aina populaarsemaks

Noored huvituvad pensioniteemadest ja investeerimisest aina enam.Foto: Shutterstock

18-30-aastased kliendid mõtlevad aina enam oma tuleviku kindlustamisele, selgub Swedbanki värskest uuringust. Investeerimisega alustamise ja oma kodu ostmise järel tahavad noored enim teada, kuidas pensioniks koguda ja pikaajaliselt investeerida. 

Kui veel 2022. aasta uuringus oli 18-30-aastaste klientide huvi pensionitoodete vastu tähtsuselt viiendal kohal, siis 2023. aasta uuringutulemustest selgub, et pension ning pikaajalised investeeringud on tõusnud noorte seas kolme kõige tähtsama teema hulka.

Tervelt 37% uuringus osalejatest märkis, et pension ning pikaajalised investeeringud on nende jaoks olulised teemad, mille kohta nad sooviksid rohkem teada. Seda on 5% võrra rohkem kui 2022. aastal, mil huvi pensionitoodete vastu oli 32%. 

Investeerimine ja kodu soetamine

Huvi pensionitoodete vastu on märkimisväärselt suur kõige nooremates vanusegruppides. Kui 26–30-aastaste seas soovib pensionitoodetest rohkem teada 26%, siis 21–25-aastastest 40% ning 18–20-aastatest koguni 43% 

Noorte jaoks kõige huvipakkuvamate teemade tipus on kahel viimasel uuringuaastal olnud investeerimisega alustamise ja oma kodu soetamise teemad. Koguni 55% noori ütles, et sooviks rohkem teadmisi investeerimisest ja 46% kodu ostmise võimalustest. 

Swedbanki noortepanganduse valdkonnajuht Triin Jalakase sõnul viitavad uuringutulemused, et noored mõtlevad oma tuleviku kindlustamisele üha varem ja see trend on kahtlemata positiivne “Uuringud näitavad, et head finantsteadmised ja tugevam finantstervis on omavahel seotud, mistõttu julgustan noori rahatarkuse teemadel arutlema ja küsimusi esitama,” sõnas ta. “Võiksime kõik koos võtta eesmärgiks, et praegusest noortest kujuneksid enesekindlad ja tegusad oma unistuste täideviijad.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.