Uuring: pooled inimestest lähevad koosolekule arvutiga, sama paljud leiavad, et see häirib neid

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Iga teine Eesti inimene leiab, et töökoosolekud oleks oluliselt efektiivsemad, kui inimesed keskenduksid arutatavale teemale ning ei istuks oma telefonides või sülearvutites.

53% inimesi leiab, et nende ettevõttes häirib koosoleku või ajurünnaku läbiviimist enim see, et inimesed teevad mitut asja korraga, istuvad nutitelefonides või sülearvutites ning ei pööra koosolekule tähelepanu.

48% leidis sellealases uuringus arvas, et häiriv on see, kui korraga on arutlusel mitu teemat ning kõik üritavad teisi üle rääkida ja 30% pidas ärritavaks seda, kui osalejad koosolekule hilinevad ning siis juba räägitud teemasid üle pärima hakkavad.
 
70% uuringus osalenud inimestest tunnistas, et kasutab koosolekul kõneldu jäädvustamiseks endiselt paberit või märkmikku, ent 47% kaasab ajurünnakule ka sülearvuti, 29% nutitelefoni ja 7% interaktiivse tahvli.

Enamik koosolekuid ei püsi ajaraamides

Veel tunnistasid vastanud, et koosolekud algavad ja lõppevad õigeaegselt ainult 39% juhtudest, 13% vastanutest hindas, et koosolekud algavad ja lõppevad harva või mitte kunagi õigeaegselt.

Spontaanseteks ajurünnakuteks või väikesteks koosolekuteks leiaks muu töö kõrvalt alati või aeg-ajalt võimalust 68% vastanutest, 32% arvas, et neil seda aega pole või tekib harvadel juhtudel. 

Samsungi tellitud töökäitumise uuringu viis Eesti elanike seas läbi Norstat, toimunud uuringus osales 530 inimest. Eestis, Lätis ja Leedus samaaegselt läbi viidud küsitluse eesmärk oli välja selgitada, milliseid abivahendeid inimesed töökoosolekutel kasutavad ning milline on inimeste endi arvates läbi viidud koosolekute efektiivsus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.