Uuring selgitas välja: mis brändi kodumasinad lähevad kõige kiiremini katki?

Pesumasinate eluiga sõltub suuresti tootjast.AFP

Kodumasina efektiivsus on üks asi, kuid meele ajab kindlasti mustaks juba see, kui uus pesumasin, külmik või mõni muu kodumasin mõned kuud pärast ostmist ja kasutamist juba katki läheb.

Consumer Reports on kokku kogunud oma lugejate andmed üle 380 000 kodumasina kohta. Selle põhjal pandi kokku tabel, kust selgub, millised kodumasinad kestavad kaua ja millised lähevad kiiremini katki. Punktid on skaalal nullist sajani.

Toome välja uuringust just eestlastele huvipakkuvad brändid. Tabeli teisel kohal on Miele, mis sai 75 punkti. Kasutajad kiidavad selle tootja nõudepesumasinate ja tavaliste pesumasinate töökindlust.

Kõrged punktid  on saanud ka Ikea, LG ja Boschi kodumasinad, vastavalt 70, 67 ja 63 punkti.

LG puhul kiidetakse nende pesumasinate töökindlust, Bosch sai head hinnangud oma nõudepesumasinatele.

Whirlpooli töökindluse reiting on 60, millega paigutub see bränd keskmikute sekka. Whirlpooli nõudepesumasinad ja elektripliidid on töökindlad, kuid probleeme esineb pesumasinate ja mõnede külmkappidega.

Samsung sai skooriks 43. Töökindlusega on probleeme sellel tootjal mikrolaineahjude ja nõudepesumasinatega. Samsungi pliidid said aga hea hinnangu.

Tabeli eelviimasel kohal on Electrolux 28 punktiga. Töökindlust on hinnatud kehvaks Electroluxi nõudepesumasinatel ja külmkappidel. Samas kiidetakse aga pesumasinate vastupidavust.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.