Uudis

Uuringust selgus, mis on Eesti inimeste arvates keskmine elamisväärne palk

On seda palju või vähe?Foto: Pixabay

CVKeskus.ee korraldatud uuring näitas, et töötajate hinnangul peaks Eestis hästi ära elamiseks keskmine brutopalk olema 1865 eurot, mida on 555 eurot mullusest keskmisest brutopalgast enam.

Mehed suudaksid hästi ära elada keskmiselt 1970-eurose ja naised 1773-eurose brutopalgaga, teatas CVKeskus.ee.

Lisaks selgus, et mida vanemaks inimene saab, seda suuremat töötasu ta vajab. Kui noortele vanuses 15–20 eluaastat piisaks 1579-eurosest brutopalgast, siis vanemad kui 30-aastased töötajad sooviksid saada pea 2000 eurot.

Uuringu tulemused näitasid ka seda, et kõrgema haridustasemega inimestel on hästi äraelamiseks rohkem raha vaja. Põhiharidusega töövõtjate keskmine brutopalgaootus on 1625, kõrgharidusega töötajatel aga 2031 eurot kuus.

Kõige suuremat palka vajavad idavirulased, kelle jaoks oleks elamisväärne brutopalk 2019 eurot kuus. Pealinlased paiknevad edetabelis 1910 euroga kuus teisel kohal.

Valdkondade lõikes vajavad hästi äraelamiseks enim palka juhid, kes hindasid vajalikuks summaks 2270 eurot. Eestis üht kõrgeimat töötasu teenivad infotehnoloogia töötajad leiavad, et nemad saaksid aga hakkama 1871 euroga.

Tööportaal CVKeskus.ee küsitles elamisväärse palga väljaselgitamiseks 3029 töövõtjat.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses