Uudis

Uus eurodirektiiv muudab soodushindadega trikitamise ebaseaduslikuks

Soodushind kõrgem kui tavahind? Tulevikus pole selline asi võimalik.Shutterstock

Vahetult enne sooduskampaaniat tavahinna tõstmine pole Eesti turul midagi ebatavalist, kuid tulevikus muutub see tegevus ebaseaduslikuks. Seda tänu Euroopa Liidu direktiivile, mille peab üle võtma ka Eesti.

Jutt käib nimelt direktiivist 2019/2161, mis muudab muuhulgas varem kehtinud direktiivi 98/6/EÜ. Sinna lisatakse nüüd uued klauslid, mis on mõeldud just allahindlustega lollitamist takistama.

Uues seaduses on kirjas, et iga hinna alandamise teates tuleb ära näidata varasem hind, mida ettevõtja kohaldas kindlaksmääratud ajavahemiku jooksul enne hinna alandamist. Samuti peab see konkreetne hind olema kaupmehe madalaim hind teatava ajavahemiku jooksul, mis ei ole lühem kui 30 päeva enne hinna alandamist.

Ehk siis kui kaupleja teeb sooduskampaania, peab ta tootel näitama ära varasema hinna ning kui kaua see hind kehtis, samal ajal peab soodushind olema ka vähemalt 30 päeva madalaim hind.

Erandiks on siinkohal kiiresti riknevad ja aeguvad kaubad, mille kohta võivad liikmesriigid kehtestada omad reeglid.

Liikmesriigid võtavad vastu ja avaldavad käesoleva direktiivi järgimiseks vajalikud normid hiljemalt 28. novembriks 2021. Nad kohaldavad kõnealuseid norme alates 28. maist 2022. See tähendab, et seadus hakkab siis ka kehtima.

Hea lugeja! Kui oled märganud või märkad kauplejat, kes vahetult enne sooduskampaania tarvis tavahinda tõstab, siis anna meile teada raha@geenius.ee.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.