Uudis

Uus makseviis ka Eestis: tasu ostu eest käepaelaga

Kui sa ei taha rahakotti kaasas kanda ja üle 25-euroseid oste ei tee, saad valida ühe neist värvilistest paeltest, kuutasuga 50 senti.

Citadele pank tõi uudse makseviisina Eestis turule käepaela, kuhu on viipemakse vahendina lisatud kiip.

Tegu on panga uue Visa X smart kaardiga, millele saab lisavõimalusena kaasa soetada käepaela ja kleebise. Käepael annab võimaluse ostude eest tasuda ka siis, kui ei ole kaasas ei mobiili ega pangakaarti. Ühtlasi saab käepaela Tallinnas ja Harjumaal endale kulleriga koju tellida, teatas Citadele.

Panga tootejuht Vivian Leetberg ütles, et käepael annab aktiivsetele inimestele vabaduse liikuda ja sportida ilma tülikate raha- või õlakottideta.

“Tõime kaardi turule just kevadel, kui inimesed hakkavad rohkem vabas õhus liikuma ja alati ei pruugi kaart kaasas olla, kui ootamatu ost maksmist vajab,” ütles ta.

X smart põhikaarti väljastab pank kuni 30. aprillini kolmeks kuuks kuutasuta ning kui klient soovib juurde käepaela või kleebist, siis selle hooldustasu on 50 senti kuus.

Lisaks saab kaardiga sooritada piiramatul hulgal e-euromakseid Eestis ja mujal Euroopas ning võtta välja tasuta sularaha kuni 1000 eurot kuus üle maailma. Kontojäägilt makstakse 1 protsent intressi aastas, igakuiste väljamaksetena.

Citadele on Läti pank, mille filiaal tegutseb Eestis alates 2010. aastast.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses