Uudis

Uus petuskeem: viirusehirmus pakutakse kodu desinfitseerimist, mida ei saa usaldada

Petukõne.Shutterstock

Ida prefektuur hoiatab inimesi uue petuskeemi eest, kus pakutakse kaheldava väärtusegakodu desinifitseerimist.

“Nimelt helistatakse Eesti telefoninumbrilt ning eesti keelt kõnelev mees pakub kodu desinfitseerimisteenust. Antud teenuse eesmärk on kaheldav. Seda enam, et puhastamist pakkuva inimese teenus pole äriregistris registreeritud,” teatas Ida prefektuur.

Leviku ja/või nakatumise vältimiseks on soovitatav võõraste inimestega mitte kokku puutuda. Kindlasti ei tohiks aga võõraid inimesi enda koju lasta, esiteks eelpool mainitud viiruse pärast ja teiseks oma vara kaitse ja turvalisuse pärast, hoiatab politsei.

“Meie üleskutse teile – ärge minge selliste petuskeemide õnge ning palun teavitage ka oma lähedasi sellest. Kui keegi helistab teile ja pakub kodu desinfitseerimisteenust, siis kindlasti sellest keelduda ja informeerida juhtunust politseid numbril 112,” soovitab politsei.

See pole ainus viis, kuidas petturid koroonaviiruse leviku ajal raha välja petta üritavad – pakutakse ka võltsitud kiirteste, makse, mis ei toimi ning igasuguseid imeravimeid. Tasub olla ettevaatlik ning pakkumisi mitte vastu võtta.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.