Vaata ette: Eesti inimestele Aafrika safareid müüvalt firmalt ei pruugi raskuste korral raha tagasi saada

Kaelkirjakud Tansaanias.Foto: Shutterstock

Tarbijakaitse hoiatab inimesi Siafu Tanzania Safaris nimelise firma eest, sest ettevõte pole näidanud, et neil on piisavalt tagatisi.

Eestis on nimelt pakettreiside korraldajatel kohustus panna kõrvale tagatis juhuks, kui firma ei suuda pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi täita.

Siafu Tanzania Safaris on küll Tansaanias asutatud ettevõte, kuid oma pakettreiside müügi on nad suunanud Eestisse. Eestikeelseid reisipakkumisi avalikustavad nad muuhulgas oma Facebooki lehel, mis kannab nime “Tansaania reisid Siafu’ga”.

Euroopa Liidu reeglid näevad nimelt ette, et kui reisifirma on asutatud väljaspool Euroopa Liitu, tuleb tagatis seada siiski selle liikmesriigi seaduste järgi, kuhu pakettreiside pakkumised ja müük on suunatud.

Nii peaks ka Siafu tõendama, et neil on tagatis nõuetekohaselt olemas. Vaatamata tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) korduvatele pöördumistele pole firma seda aga siiani teinud.

See tähendab, et kui Siafu peaks sattuma makseraskustesse, siis võib tekkida olukord, kus pakettreisi ostnud tarbijale ei maksta tagasi reisitasusid ära jäänud pakettreisi eest, nentis tarbijakaitse.

Üldiselt TTJA soovitab tarbijatel enne pakettreisi ostmist kontrollida reisikorraldaja tagatise olemasolu majandustegevuse registrist, pannes otsingusse reisikorraldaja ärinime või registrikoodi. Selle leiab enamasti hõlpsalt netiotsinguga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.