Uudis

Vaata hindu: kriisist hoolimata Eestis suveks üliodavaid puhkusepindu naljalt ei leia

Näiteks Hiiumaal liigub turiste küll, peaasjalikult Eesti inimesi.Foto: Shutterstock

Eriolukord ning majanduse keerukas olukord on turismi- ja majutusärile kõva hoobi andnud. Erandiks pole ka külaliskorterid. Suveks üliodava hinnaga Airbnb-sid Eestist siiski naljalt ei leia.

Muidugi on selge, et ettevõtja eesmärk on siiski teenida kasumit ning Airbnb-st saadud tulu ei tule niisama, vaid korteripidajal on kulud ning vaja teha tööd, nagu äris ikka. Ilmselt on nende hindade puhul ka nõudlust – ning odavama hinnaga pakkumised võivad lihtsalt olla juba ära võetud.

Heitsime siiski pilgu peale Airbnb-de hindadele Tallinnas ning populaarsetes suvituskohtades – Hiiumaal, Saaremaal ning Pärnus. Kuupäevadeks panime eesootava nädalavahetuse ning ka pisut kaugema aja, juuli alguse.

Hiiumaal algavad hinnad 40 eurost kämpingumaja eest

Kui kaks inimest tahavad ööl vastu tulevast pühapäeva ehk 6.-7. juunil Hiiumaal puhata, tuleb arvestada, et kõige odavam hind koos kõigi kuludega on 40 eurot öö – selle eest saab kämpingumaja, kus on ka väliköögi kasutamise võimalus, WC ja dušš. Võimalik on lisatasu eest juurde võtta ka saun ja pidusaal.

Kui tahta Hiiumaal tervet maja, algavad hinnad 60 euro juurest. Näiteks saab Päkapiku nime kandva palkmajakompleksi enda kätte koos lisatasudega 63 euro eest – aga arvestada tuleb, et baashind on kahe inimese jaoks, iga lisanduv inimene maksab 25 eurot juurde. Lisatasu eest saab rentida ka suitsusauna, seda kuulutuse järgi 40 euro eest.

Suuremale seltskonnale sobivatest variantidest on hea näide üks Põhja Tooma puhkemajadest. Öö maksab ühes teenindustasuga 171 eurot, aga selle eest saab ka palju – maja mahutab kaheksa inimest, kuulutuse järgi on hinna sees ka saun. Märkimist väärib ka see, et kuulutuse enda teksti järgi on ühe öö hind 200 eurot, kaks ööd maksab 300 eurot.

Kalleim kuulutus Hiiumaal on aga kolme magamistoa, kahe vannitoa ning koosolekuteks sobivate ruumidega Paadi puhkekeskus, mis kuulutuse pealkirja järgi sobib umbes 11 inimesele. Teha saab ka sauna ning grillida. Lõpphinnaks on 411 eurot.

Juuli algus ehk 4.-5. juuli on hindade poolest üsna sarnane, ent pakkumisi on veidi rohkem. Odavaim variant on ikka 40-eurone kämpingumaja ning majade puhul Päkapiku keskus ning kalleim variant Paadi keskus. Pakkumisi on nendeks kuupäevadest aga rohkem, leiab ka kortereid.

Näited hindadest Hiiumaal juuli alguses. Kõiki pakkumisi kaardil pole, selline pilt vaatab vastu standardotsingu tulemusena.

Saaremaal algavad majade hinnad 60 eurost

Saaremaa odavaim pakkumine nii juunis kui juulis on ühiskasutusega hütike Sõrvel merest 15 minuti kaugusel. Hinnaks on 17 eurot. Teised odavamad pakkumised on 30 euro juures – selle eest saab üldjuhul kas telkimisvõimaluse, toa majas-korteris või hotelliruumi.

Kõige odavam majapakkumine on 60 eurot – väike majake Kuressaarest veidi eemal on mõeldud kahele inimesele, magamistubasid on üks. Ka kuulutus ütleb, et koht on hea variant paaridele.

Leiab ka ebatavalisi pakkumisi, näiteks saab 73 euro eest ööbida tuuleveskis, kus küll elektrit pole ning vett saab kaevust. Kuulutuses rõhutatakse, et tegu on võimalusega just tõelisele loodusentusiastile.

Hotellitubade ja korterite hinnad Saaremaal jäävad üldiselt 60 euro kanti. Näiteks saab 59 euro eest toa Vinoteegi nime kandvas butiikhotellis.

Kui tahta suuremat pinda, siis on näiteks Kuressaarest 70 kilomeetri kaugusel oleva kolme magamistoa ning kahe vanniga kuut inimest mahutava puhkemaja hind 180 eurot.

Samas on võimalik endale rentida ka näiteks enam kui 16 külalist mahutav, kuue magamistoa ja 13 voodikohaga endine Rannamõisa napsuvabrik Kallastel, mille eest tuleb ühes lisatasudega välja käia 684 eurot öö.

Näiteid hindadest Saaremaal eeloleval nädalvahetusel.

Pärnus saab toa korteris kätte 26 euroga

Pärnu odavaim pakkumine 6.-7. juuniks on üks tuba kolmetoalises korteris 26 euro eest öö. Vähem kui 35 euro eest on üleval päris mitu toapakkumist.

Kui tahta siiski kogu korterit või näiteks külalistemaja, on hinnad 40 ja 50 euro vahel. Näiteks maksab ühe magamistoaga aiamaja täpselt 40 eurot, vanalinnas asuva väikese korteri eest tuleb välja käia 42 eurot.

Pärnust leiab ka maju – näiteks pakutakse üht kolme magamistoaga maja, mida reklaamitakse veel enam mitte toimuvale Weekend Festivalile sobiva majutuskohana, 300 euro eest.

Linna kalleim pakkumine on suur, seitsme magamistoaga villa nime vääriv maja kesklinnast veidi eemal. Kuulutuse järgi 12 inimest mahutava pinna eest on vaja välja käia 420 eurot – aga vajaduse korral saab rentida ka osa majast.

Juuli alguses on pindu saada rohkem. Üldine hinnatase on enam-vähem sarnane, ent üksikute pindade hinnad võivad kallimad olla – näiteks seesama vanalinna korter, mis praegu maksab 42 eurot, on juuli alguses hoopis 83 eurot.

Näiteid Pärnu hindadest juuli alguses.

Tallinna odavaim pakkumine on 11 eurot, aga ilmselt sa ei taha seda

Tallinnas on kuulutusi ootuspäraselt palju. Eesoleval nädalavahetusel leiab palju kortereid igale maitsele ja hinnaklassile – pisipinna või toa korteris saab kätte ka vähem kui 20 euro eest.

Linna odavaim pakkumine on Lasnamäe alguses asuv korter viiekorruselise maja kolmandal korrusel – venekeelses kuulutuses annab omanik teada, et pind on heas piirkonnas ning kesklinnale ja merele lähedal. Väga apetiitne pakkumine aga just ei tundu – kuulutuse juures on üks pilt, mis jätab mulje, et magada tuleb lahtitõmmatud diivanil.

Kui tahta enam-vähem korralikku väikest korterit, kus kaks inimest olla saavad, ning tingimata pole vaja olla just kesklinnas, saab pinna kätte vähem kui 30 euroga, näiteks Kesklinna-Lasnamäe piiril või Kitsekülas.

Veidi rohkem välja käies võib pinna leida juba ka popimatesse piirkondadesse – näiteks väikse korteri Kalamajas 32 euro eest. Kui tahta pinda päris vanalinnas, algavad hinnad 50-60 euro kandist.

Leiab ka väga kalleid pakkumisi – näiteks on võimalik rentida terve 10 toa ning maksimaalselt 28 toaga hostel 600 euro eest.

Pindu on võimalik leida sisuliselt iga hinnataseme juures, ent suur hulk peredele sobivaid korteripakkumisi jääb 50 ja 100 euro vahele.

Juulis on hinnataseme pilt üsna sama – valik on suur ja lai, midagi leiab igast hinnaklassist.

Näiteid hindadest eeloleval nädalavahetusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.