Uudis

Vaata järgi: Eestis on valminud rakendus, mis aitab sul suveks lähiriikides puhkust planeerida

Turaida linnus Lätis.Foto: Shutterstock

Kuna reisipiirangud kehtivad jätkuvalt paljudes kohtades üle maailma, on ilmselt paljude inimeste suvised reisiplaanid seotud Eesti-Läti-Leeduga.

Tartu firma Actionthrive on kokku pannud veebikaardi BaltiSuvi, mis on seesuguse reisi planeerimisel väga suureks abiks – sinna on kantud sadu vaatamisväärsusi, söögi- ja majutuskohti, aktiivse puhkuse võimalusi ja muudki.

Kaardi puhul on aluseks võetud Google andmed, aga välja on jäetud vähekülastatavaid ja madala hinnanguga kohti. Kasutajad saavad uusi kohti ka ise juurde lisada.

Pakub välja teekonna

Rakenduses saad ka märkida oma algsihtkoha ning selle, kui pikka puhkust tahad – siis näitab rakendus kätte nimekirja kohtadest, mis on külastust väärt. Kui marsruut ei meeldi, saab nuppu uuesti klõpsata ning luuakse uus teekond.

Kui panna algpunktiks näiteks Tallinn ning ajaks anda seitse päeva, soovitas kaart esimest korda teha poolkuu kujulise tiiru läbi Eesti Lätisse Kuramaale. Teele jääb huvitavaid kohti Rummu karjäärist huskypargi, Läti rahvusparkide ning miniloomaaedadeni välja.

Teist korda nupule klõpsates soovitas rakendus aga sihtida hoopis Lõuna-Lätit ning näpuotsaga Leedutki.

Kaardilt leiab ka vaatamisväärsused ja kohad, mis tavaliselt väga populaarsed polegi – ehkki aeg-ajalt soovitab rakendus külastada ka näiteks Võrtsjärve või muid kohti, kus paljud Eesti inimesed on tõenäoliselt juba käinud.

Rakendusele saab pilgu peale heita siin.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.