Uudis

Vaata järgi: kui palju teenivad inimesed Tallinna eri osades?

Kortermaja Tallinnas.Foto: Shutterstock

Tallinnas oli elanike keskmine brutopalk 1444 eurot kuus, aga linnaosade vahel on suured käärid.

Nimelt oli teenitud tulu kõige suurem linnaosadest Kesklinnas (1779 eurot) ja kõige väiksem Lasnamäe elanikel (1224 eurot), märkis statistikaameti analüütik Greta Tischler statistikablogis.

Eesti omavalitsusüksuste pingereas asus Tallinn elanike kuu keskmise brutotulu poolest eelmisel aastal kümnendal, linnade arvestuses Keila (1482 eurot) järel teisel kohal.

Tallinna sees on linnaosade pingerida üsna muutumatu. Kesklinnale lisaks leiab eesotsast veel Pirita, kus tulu suurus oli samuti üle 1700 euro ning Nõmme ja Kristiine linnaosad, kus tulu suurus jäi napilt alla 1600 euro.

Ülejäänud neljas linnaosas – Haabersti, Mustamäe, Põhja-Tallinn ja Lasnamäe – jäi tulu suurus alla 1500 euro. Just nendes linnaosades elab kaks kolmandikku Tallinna tulusaajatest.

Kõige väiksem oli tulu Lasnamäe linnaosas, kus keskmiselt teeniti 1224 eurot kuus. Lasnamäe oli linnaosadest ka ainus, kus tulu suurus jäi alla Eesti keskmise, mis oli 1317 eurot, tõi statistikaameti analüütik esile.

Võrreldes 2018. aastaga suurenes tulu kõige kiiremini Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosas. Põhja-Tallinn oli seejuures keskmise tulu suuruse põhjal (1364 eurot) kaheksa linnaosa võrdluses alles eelviimasel ehk seitsmendal kohal.

Asumi detailsusega näeb palka sellelt kaardilt, mille allikas on statistikaamet:

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.