Uudis

Vaata, kas sa kuulud ka enamuse sekka: selgus palju eestlased kingitustele kulutavad

Osa inimesi ei kuluta üldse kingitustele midagi.Foto: Canva

Uuringufirma Norstat läbi viidud uuringust selgus, et 57 protsenti inimestest ostab jõulukingid kuni 200 euro eest, vaid iga kahekümnes kulutab sel talvel kinkidele üle 500 euro.

Norstat Eesti juhi Evelin Pae sõnul kinnitab uuring, et vastupidiselt levinud arvamusele ei kuluta inimesed tegelikult jõulukinkidele mingeid ulmelisi summasid. “Kui viiendik plaanib kulutada üle 200 euro, siis peaaegu sama palju inimesi, kokku 18% vastanuist ei kavatse jõulukingitustele sentigi kulutada,” rääkis Norstati juht. Pole teada, kas kingitused valmiksid siis käsitööna või lihtsalt ei tehtagi kinke.

Kuigi kaubanduskeskused on ostlejatest tulvil, teeb kõik või enamuse oma kingiostudest kauplustes veel vaid 32% ehk ligikaudu kolmandik inimestest. “Internetis poodlemine on paljudele saanud harjumuseks ning ligi viiendik inimestest ostab kõik või vähemalt enamuse kingitusi netist,” kirjeldas Evelin Pae, kelle sõnul on veebiostlemises selgelt aktiivsemad nooremad, 18-39-aastased, kellest veebikanaleid eelistab selgelt juba enam kui kolmandik.

“Põlvkondadevaheline digilõhe on ka ostlemisharjumuses tunda, kuna 65% üle 60-aastastest ostab kõik või peaaegu kõik kingitused endiselt vaid kauplustest ning vaid alla kümnendiku eelistab veebipoode,” kommenteeris Norstati uuringu tulemusi Evelin Pae.

Uuringufirma Norstat Eesti poolt detsembris läbi viidud omnibuss-uuringus vastasid küsimustele enda plaanitavate kingikulutuste ja ostukanali eelistuste kohta kokku 1000 inimest. Uuringu valim on esinduslik vanuse, soo, rahvuse ja regiooni lõikes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.