Uudis

Vaata, kui palju teenisid mullu Eesti riigiametnikud

Rahandusministeerium avaldab iga aasta 1. mail ametnike palgaandmed.Foto: Shutterstock

Ametnikest sai 2020. aastal kõige rohkem palka riigisekretär Taimar Peterkop, kes koos palgalisadega teenis 82 678 eurot, mis teeb igakuiseks sissetulekuks üle 6800 euro.

Talle järgnes sotsiaalkindlustusameti peadirektor Egon Veermäe, kes teenis 81 831 eurot, selgub rahandusministeeriumi andmetest. Palgaedetabeli kolmandal kohal on 79 442 euroga Tallinna ringkonnakohtu kohtu esimees Villem Lapimaa.

Neile järgnes endine peaminister Jüri Ratas, kes teenis mullu koos palgalisadega 78 461 eurot. Praeguse peaministri Kaja Kallase palk oli selle aasta 1. aprillil 6768 eurot kuus.

Tänavu teenib kõrgeimat kuupalka riigiametnikest transpordiameti peadirektor Kaido Padar, kelle teenistus tänavu 1. aprilli seisuga oli 7500 eurot. Talle järgnevad haridus- ja noorteameti peadirektor Ulla Ilisson ning maksu- ja tolliameti peadirektor Madis Jääger, kes mõlemad teenivad 6900 eurot kuus.

Kohalike omavalitsuste (KOV) ametnikest teenis 2020. aastal enim Tartu linnasekretär Jüri Mölder, kes sai koos palgalisadega kätte 80 669 eurot. Talle järgnesid Tallinna linna finantsdirektor Katrin Kendra ning Tallinna linnasekretär Priit Lello, kes teenisid mullu vastavalt 78 014 eurot ja 77 744 eurot.

Neile järgnes Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart, kes teenis mullu koos palgalisadega 73 938 eurot. Kõlvart on 6100-eurose kuupalgaga enimteeniv omavalitsusjuht.

Lisaks teenivad 6100 eurot kuus KOV ametnikest veel Tallinna linnasekretär Priit Lello ning Tallinna linnakantsler Kairi Vaher. Neile järgneb 6000-eurose kuupalgaga Tallinna linna finantsdirektor Katrin Kendra.

Terve palgatabeli saab alla laadida siit ja rahandusministeeriumi kokkuvõtte siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.