Uudis

Vaata, kuidas: Swedbanki internetipangas saab nüüd ka SEB kontoga maksta

SwedbankShutterstock

Alates 12. maist võimaldab Swedbank esimese pangana Eestis algatada makseid ka teiste pankade kontodelt. Ristmaksete teenust saavad kasutada kõik Swedbanki era- ja ärikliendid, kellel on SEB panga konto Eestis, Lätis või Leedus.

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul on internetipangas avatud maksete algatamine järgmine samm, et tuua nende klientideni Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi positiivsed mõjud ja muuta pangatoimingud lihtsamaks ja mugavamaks,

“Eelmisel aastal olime esimene pank, mis kuvas teiste pankade kontoinfot. Nüüd astume sammu edasi ja selleks, et oma erinevates pankades asuvatest rahalistest vahenditest makseid teha, ei pea enam erinevates keskkondades toimetama,” ütles Ulla.

Konto lisamiseks otsi üles menüüs “Igapäevapangandus” ja leia sealt “Lisan teiste pankade kontosid”. Pärast konto lisamist saad algatada makseid, kui valid selleks maksete kontode lahtris SEB konto.

Täna toetab avatud maksete tehniline platvorm riigisiseseid SEPAmakseid, mis tähendab, et konto, millelt ülekanne tehakse ja konto, millele raha laekub, peavad asuma samas riigis. Maksevõimalusi erinevate pankade vahel laiendataksejärk-järgult, vastavalt pankade tehnilisele valmidusele.

Ulla sõnul on digitaalne kliendisõbralik pangandus osa Swedbanki DNA-st, mistõttu on pangale oluline avatud panganduse esimeste sammudega sektoris teed näidata. „Avatud pangandusega pankade ja litsentseeritud fintech-ettevõtete vahel tekkiv tihedam koostöö toob lisaks mugavusele ja lihtsamale pangaasjade ajamisele pikemas perspektiivis kindlasti kaasa ka täiesti uudseid finantsteenuseid, mille rakendamisel tahame olla esimeste hulgas.“

Uus ristmaksete lahendus on üks osa Euroopa Liidu makseteenuste direktiivi PSD2  (Euroopa Liidu teine makseteenuste direktiiv) rakendamisest, mille eesmärk on luua turvaliste ja tõhusate maksete jaoks paremaid tingimusi. Direktiivi rakendamise raames peavad pangad avama oma infrastruktuuri teistele litsentseeritud teenusepakkujatele, mis rikastab finantsturgu uute teenustega ja laiendab klientide võimalusi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.