Uudis

Vaata, millises naaberriigis teenid suuremat palka

Soome keskmine palk on Eesti omast pea kolm korda kõrgem.

Statistikaamet avaldas paari päeva eest, et Eestis oli keskmiseks brutokuupalgaks tänavu II kvartalis 1321 eurot. Kui suur oli aga samal ajal keskmine brutokuupalk naaberiikides Lätis, Leedus ja Soomes?

Läti statistikaameti admetel ületas lätlaste teise kvartali keskmine brutokuupalk esmakordselt 1000 euro piiri ehk kasvas aasta varasemaga võrreldes tervelt 8,4% – 926-lt eurolt 1004 euroni. Kuigi Eestis on keskmine brutokuupalk tunduvalt kõrgem, siis meie palgakasv oli protsentuaalselt lätlaste omast väiksem – 6,4%.

Leedu statistikaameti andmetel leedukad veel 1000 euro piiri oma keskmise kuupalgaga ületanud ei ole –  nende tänavuse teise kvartali brutokuupalgaks oli 926,7 eurot ehk kolme Balti riigi arvestuses on nad sabassörkijad.

Soome numbrid paljastavad palgalõhe

Põhjanaabrid soomlased teenivad aga keskmiselt 3456 brutoeurot kuus. Kusjuures, suurt rolli mängib Soomes keskmise palga puhul see, kas palgasaaja on mees või naine. Soome statistikaameti andmete järgi on meeste keskmine palk ühes kuus 3762 eurot, samal ajal kui naiste keskmiseks palgaks on 3157. Seega on palgalõhe Soomes umbes 16%. Palgalõhe on nii era- kui ka avalikus sektoris.

Eesti sooline palgalõhe on umbes 20% – ehk viiendiku teenivad naised meestest vähem. Eurostati andmetel oli 2016. aastal Lätis palgalõhe 17% ja Leedus 14,4%.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses