Uudis

Vaata numbreid: kui palju teenivad Eestis rongijuhid?

Elroni rongiga saavad Lääne-Harju inimesed edaspidi soodsamalt sõita..Foto: Scanpix

Elron tahab oma meeskonda suurendada ning tööle võtta uusi rongijuhte. Koolitused algavad jaanuaris ning kestavad üheksa kuud. Ametit tasub täiesti kaaluda – palk pole üldse kehv.

Elroni pressišeff Mariis Adamberg rääkis Geeniusele, et rongijuhtide töötasu sõltub töötundide mahust, kvalifikatsioonist ja lisatasudest. Siiski oli ta nõus avaldama, et keskmine tasu on 1700 eurot kuus.

Lisaks on rongijuhtidel 35-päeva puhkust ning Elron pakub lisaks lisaks ka kuni 3 staaži-puhkepäeva, erinevaid toetusi perekondlike sündmuste puhul, soodustingimustel sportimisvõimalusi ja tasuta üleriigilist sõiduvõimalust Elroni rongides.

Võrdluseks võib öelda, et Tallinna Linnatranspordi bussijuhtide palgatase algab keskmisest Eesti brutopalgast, mis eelmisel aastal jääb vahemikku 1200 kuni 1300 eurot.

Kuidas rongijuhiks saada?

Leidmaks uusi rongijuhte, alustab Elron 2020. aasta jaanuaris rongijuhtide välja- ja täiendõppe pakkumisega. Õppetöö kestus on kokku 9 kuud, kandideerida saab kuni 31.10.2019.

“Seoses täiendavate väljumiste lisamisega soovime ka oma meeskonda suurendada. Pakume üheteistkümnele rongijuhiks õppida soovijale Elroni poolt finantseeritavat õppekohta ning garanteerime neile ka eduka lõpetamise korral töö Elroni rongijuhina,” rääkis Elroni liikluskorralduse juht Magnus Roosma.

Rongijuhiks õppimine kestab kokku 9 kuud, millest viis kuud praktiseerib rongijuht stažöörina. Õpe toimub tööpäeviti kell 9.00 kuni 17.15.

Täpsem info on leitav Elroni kodulehelt. Kõigil huvilistel palub Elron kindlasti osaleda ka 18. ja 25. oktoobril kell 13 toimuvatel infopäevadel aadressil Vabaduse pst 176, Tallinn.

Õppekava koosneb üheksast moodulist. Selle raames õpitakse kogenud lektorite käe all tundma nii Euroopa kui ka siseriiklikke raudtee regulatsioone, milles suurim maht on suunatud raudteeinfrastruktuuri, signalisatsioonijuhendi, rongiliikluse- ja manöövritöö juhendi tundmaõppimisele.

Põhjalikult õpitakse ka rongide tehnilist poolt ning läbitakse praktika nii kaasasõitja kui ka stažöörina.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.