Uudis

Vaata pilte: Tartusse Emajõe äärde kerkib suveks kolm uut välikohvikut, mis jäävad sinna pikaks ajaks

Tartus hakkab suvel tegutsema kolm uut välikohvikut.Foto: Shutterstock

Nüüdeks on pea kindel, et suvel hakkavad Tartus Vabaduse puiestee alguses otse Emajõe ääres tegutsema kolm uut välikohvikut. Nende pidajatele on maa üürile antud lausa 10 aastaks.

Kui eelmisel sügisel konkurss tehti, oli huvi ülisuur – linna korraldatud konkursile laekus üle 20 huvilise pakkumise. Lõpuks valiti välja kolm.

Üks neist on Cafe Chef, mis hakkab muuhulgas pakkuma kontsertidega õhtusööke. Nende käsutusse läheb ka suurim pind – 151 ruutmeetrit.

Samuti hakkab Emajõe ääres 54 ruutmeetril tegutsema kokteilibaar Väike Kuuba. Sügisel kiitis üürileandmise komisjon, et arhitektuurne lahendus ning kultuuri- ja meelelahutusprogramm olid asukohapõhiselt väga hästi läbi mõeldud.

Kolmandaks alustab tööd Joel Ostrati suurosalusega Gustav Cafe, mille puhul leidis hindamiskomisjon, et väljapakutud menüü on omanäoline ja hästi läbi mõeldud ning positiivsena toodi esile tegevuste planeerimist jõuluperioodil.

Täna väljastas Tartu linnavalitsus kohvikute ehitamiseks ka projekteerimistingimused. See tähendab, et ehitus võib peagi pihta hakata. Uued toidukohad peavad tegevust alustama hiljemalt 1. juunil.

Abilinnapea Reno Laidre avaldas aga lootust, et ettevõtjad suudavad olla kiiremad ning avavad oma terrassid külastajatele juba esimestel soojadel kevadõhtutel.

Firmadele anti pind üürile kümneks aastaks. Cafe Chef hakkab maksma 6000 eurot aastas, Gustav 24 300 eurot ja Väike Kuuba 12 000 eurot aastas.

Uued kohvikud-toidukohad hakkavad eskiiside järgi välja nägema sellised:

Gustav Cafe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.