Uudis

Valitsus on nõus alles ehituses kaubanduskeskusele 40 miljonit laenama

Porto Franco ehitus mullu märtsikuus.Foto: Scanpix/Tairo Lutter/POSTIMEES

Valitsus toetas ettepanekut, mille järgi jätkaks riigile kuuluv Kredex protsessi Tallinna mere äärde kerkivale kaubanduskeskusele Porto Franco suure laenu andmiseks.

Laenu suurus oleks 39,4 miljonit eurot ja tähtaeg kuni kuus aastat, intressiks 2 protsenti pluss 12 kuu Euribor.

Laenutaotlust hakkab edasi menetlema riigile kuuluv sihtasutus Kredex, kes peaks lõpuks ka laenulepingu sõlmima. Valitsus otsustas täna toetada ettepanekut laenu menetlemisega jätkata.

Varem on valitsus kriisiabi andnud näiteks Tallinkile. Raha on saanud ka Alexela, et püsti hoida Kiviõli Keemiatööstuse põlevkiviäri.

Porto Franco tegevjuht Rauno Teder ütles eelmisel nädalal ERR-ile, et praegu objektil ehitustegevust ei toimu. Ehitustööd plaanitakse taaskäivitada kohe, kui riigilt laen saadakse. Laen kavatsetakse riigile tagastada pankadelt saadavast laenust kolme aasta jooksul.

Enne koroonakriisi, veebruari lõpus laenas Porto Franco Luminorilt ja Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangalt EBRD kokku 102 miljonit eurot.

Porto Franco on Tallinna mere äärde kerkiv kaubanduskeskus, milles pinda enam kui 150 000 ruutmeetrit, umbes pool sellest läheks poodide alla, ülejäänu oleks kontoripind.

Veel eelmisel aastal lootsid Porto Franco arendajad, et keskus teeb üksed lahti juba tänavu sügisel, aasta alguses aga anti teada, et valmimine lükkub uude aastasse. Kuna praegu ehitust ei toimu, võib avanemine veelgi edasi lükkuda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.