Uudis

Poodi minna ja kohvikuterrassil süüa saab 3. mail, otsustas valitsus

Välikohvik Tallinnas Harju tänaval.Foto: Shutterstock

Valitsus kiitis teisipäevasel kabinetinõupidamisel heaks COVID-19 piirangute astmelise leevendamise. Esimesena leevenevad alates 26. aprillist piirangud õues sportimisele, treenimisele ja huviharidusele. 

Alates 3. maist avanevad poed ning samuti tohib avamisaja, liikumis- ja ruumipiiranguid arvestades toitlustusasutuste väliterrassidel kohapeal einestada. Arvestada tuleb 2+2 reeglit ja kuni 25-protsendilist ruumitäitumuse nõuet. Samad nõuded jäävad kehtima teenindusasutustele.

Söögikohtade välialadel saab 3. maist einestada kuni kella 21-ni, arvestada tuleb kuni 50- protsendilise täitumuse nõudega, ühe laudkonna suurus tohib olla maksimaalselt kümme inimest. Endiselt ei tohi kliendid süüa-juua kinnistes ruumides toitlustusettevõtete müügi- ja teenindussaalides.

Alates 3. maist tohib külastada ka muuseume ja näitusasutusi, arvestades 2+2 liikumispiirangut ja 25-protsendilise ruumitäitumust. Muuseumite ja näituste uksed tuleb sulgeda kell 19. Sama liikumispiirangut, ruumitäitumust ja sulgemisaega arvestades tohib korraldada ka jumalateenistusi ning teisi avalikke usulisi talitusi.

Kõikidele teistele siseruumides toimuvatele avalikele üritustele nii kultuuri- kui meelelahutusvaldkonnas jätkuvad kehtivad piirangud. Piirangud pikenevad ka spaadele, ujulatele, saunadele. 

Teisipäeval võttis valitsus vastu põhimõttelised otsused, vastav korraldus kavatsetakse heaks kiita neljapäeval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.