Uudis

Väljastpoolt Euroopa Liitu tellitavad pisipakid lähevad kallimaks

Maksu- ja tolliamet soovitav tellitavad pakid eeldeklareerida, nii jõuab saadetis nobedamini kohale.Foto: Shutterstock

1. juulist kaob väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud väikesaadetiste käibemaksuvabastus. See tähendab, et ka varem tellitud saadetised, mis jõuavad Eestisse pärast 1. juulit, tuleb deklareerida ning nende pealt tuleb tasuda käibemaks.

Kui praegu maksustatakse käibemaksuga väljastpoolt Euroopa Liitu tellitud saadetised, mille väärtus ületab 22 eurot, siis alates juulist järel tuleb tollis deklareerida kõik väikesaadetised ning tasuda ka käibemaks, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

„Kuigi muudatus hakkab kehtima 1. juulist, tuleb arvestada, et tellitud kaupade tarneajad võivad olla pikad,“ ütles MTA tolliosakonna teenusejuht Kaari Lainevool pressiteates. „Hiinast tellitud kaup võib jõuda Eestisse alles paar kuud pärast tellimuse esitamist.“

Lainevool lisas, et MTA on uuendanud oma infosüsteeme, et ka muudatuse järel saaksid eraisikud võimalikult kiirelt kaubad deklareeritud: „Tollideklaratsiooni saab esitada lihtsustatud korras e-MTA „Postipaki deklareerimise“ rakenduses ning seda saab teha nii enne kui ka pärast paki saabumist.“

„Soovitame deklareerida kaup ette, sest sellisel juhul saab tellitud asjad kiiremini kätte. Juhime ka tähelepanu, et deklaratsiooni saab esitada siis, kui posti- või kullerettevõte on teatanud kauba saajale transpordi saatedokumendi numbri (tracking number) ja eelneva tollidokumendi numbri,“ ütles ta.

Ühelt eraisikult teisele kingitusena saadetud kaubad, mille väärus on kuni 45 eurot, jäävad endiselt käibemaksuvabaks. Kui tellitud või kingitusena saadetud saadetise summa ületab 150 eurot, lisandub lisaks käibemaksule ka tollimaks. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.