Uudis

Valmis veebirakendus, kus saad leida Eesti kohalikke toidutootjaid, et neilt otse kaupa osta

Siiraku talupood Omedul.Foto: Tartu Postimees / Scanpix

Koroonakriisi ajal selgus, et Eesti tarbija tahaks osta kohalikult tootjalt otse toitu, ent kontakte leida polegi nii lihtne. Nüüd on valminud veebirakendus, kust leiab juba pea 150 firmat.

Kohalike toidu- ja joogitootjate andmebaas ei ole e-pood, kuid andmebaasiga liituval toidu- või joogitootjal peab olema valmisolek ja toimiv lahendus oma toodangu turustamiseks, olgu selleks siis tootja enda e-pood, postipaki saatmise võimalus või kohapealne müük.

“Kevadine koroonaaeg näitas, et meie tarbija küll eelistab kohalikku toitu ning ostaks seda hea meelega ka otse tootjalt, kuid ei oma sageli ülevaadet isegi oma lähikonnas toimetavatest tootjatest,” rääkis rakenduse ühe looja maaeluministeeriumi ekspordi ja turuarenduse büroo juhataja Kadi Raudsepp.

Praeguse seisuga on andmebaasis esindatud 145 ettevõtet. Andmebaasi haldaja, MTÜ Eesti Maaturism juhatuse esimehe Raili Mengeli sõnul täieneb andmebaas pidevalt.

Tarbijad saavad andmebaasis tootjaid ning tooteid otsida nii maakonna kui ka tootekategooria järgi. Samuti saab tarbija eristada otsingus mahesertifikaadi ning piirkondlike toidumärgistega tooteid.

Andmebaasi leiab siit.

Toimetas Märt Belkin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.