Uudis

Valuutaturg võib anda ideid, kuhu reisida pärast pandeemiat

Rahakursi poolest on praegu soodne aeg puhkusereisiks Ladina-Ameerikasse.Foto: Shutterstock

Valuutaturg võib pakkuda vahest mõtlemisainet mitte ainult investoritele või ettevõtetele, kes ostavad ja müüvad kaupu piiri taha, vaid ka uudishimulikele reisisellidele. 

Neil, kes plaanivad järgmist puhkusereisi, tasub uurida Ladina-Ameerika sihtkohti. Nimelt on koroonakriisi ajal paljud Ladina-Ameerika valuutad euro suhtes kohati märkimisväärselt nõrgenenud, mis koos soodsate sisenemistingimustega vaktsineeritud inimestele pakuvad head võimalust puhkusereisiks. 

„Ladina-Ameerika riikidest on näiteks Argentina peso euro suhtes nõrgenenud aastaga 29 protsenti ja Peruu sol 14 protsenti,“ ütles Luminori peaökonomist Tõnu Palm. „Mitmed turismist sõltuvate riikide majandused on pandeemia ajal pihta saanud, vähendades välisraha sissevoolu ja kergitades hindu. Jõuliste kursimuutustega kerkib esile ka Surinami dollar ja Kuuba peeso, mis on kaotanud euro suhtes väärtust mitte vähem kui 64 ja 96 protsenti. Kuuba majandust on räsinud lisaks pandeemiale ka majandusembargo.” 

Palm möönis, et kindlasti ei ole valuutakurss see ainuke ja peamine argument reisikoti pakkimiseks, kutsub peamiselt ju huvitav kultuur, loodus ja elamused. Lisaks tuleb arvestada, et ka valuuta devalveerimise läbinud Kuubas ei pruugi kohalikud eelistada kohalikku vääringut ja dollaris makstav hind võib ikkagi kujuneda kohalikega võrreldes veidi rasvasemaks. „See käib aga seikluse juurde,” lisas Palm. „Samuti on eestlaste tuntud reisisihtkohtadest kogenud arvestatavat kohaliku vääringu langust Türgi liir, mis kaupleb euro suhtes 24 protsenti nõrgemal tasemel.“

Vaktsineerituse laienedes otsivad ka paljud turismist sõltuvad riigid võimalusi meelitada huvireisijaid. Hiljuti sõlmisid Tšiili ja Holland omavahel kokkulepe, mis tagab nädalas korra riikidevahelised otselennud. Lisaks on katsetatud turismipiirkondi, kuhu turistid saavad kergemini siseneda. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.